Atraktivní a těžký víkend Panterů, doma přivítají mistra, pak jedou na Spartu

Po pondělním druhém vítězství sezony v hale posledního Brna, které tým Navláčil PANTHERS OTROKOVICE posunulo na 10. místo superligové tabulky, čekají áčko o víkendu soupeři z horní poloviny tabulky. V pátek doma v hale na Štěrkovišti hostí od 18 hodin mistra z Mladé Boleslavi, v neděli pak nastoupí v hlavním městě proti Spartě.

Mladá Boleslav je stálicí superligy, na jaře se stala potřetí v historii mistrem, byť její superfinálové vítězství nad Vítkovicemi bylo hodně kontroverzní. Trenér Petr Novotný, který má za sebou první kompletní sezonu na lavičce Středočechů, se musel v létě vyrovnat s velkou obměnou kádru. Tým opustilo devět hráčů, pět nových přišlo včetně obránce Petra Koláčného z Otrokovic.

Stálicí mužstva zůstává historicky nejproduktivnější hráč superligy Jiří Curney, který vylepšil svoje statistiky na 938 bodů a bude v této sezoně útočit na tisícovku. V říjnovém zápase ve Vítkovicích pak zaznamenal svůj 50. hattrick v soutěži. Právě ve Vítkovicích utrpěl obhájce titulu zatím jedinou porážku z osmi kol, po nichž mu patří třetí místo.

Poslední vzájemný duel s Boleslaví Panteři prohráli ještě v Městské hale letos v březnu 3:7. Také se Spartou předešlý zápas prohráli a to v půlce února v jejím prostředí 3:8.

Pražský klub se slavným jménem patří do širší špičky superligy, do vysněného Superfinále se mu ale nedaří prokousat, na jaře vypadl v semifinále s Vítkovicemi. Maximem oddílu tak zůstává druhé místo z roku 2001.

Sparta se musela vyrovnat s přestupem produktivního útočníka Dominika Beneše, mužstvo pak omladila třemi hráči z vlastní juniorky. Kostra kolem zkušeného kapitána Milana Garčara se ale nemění. Obránce Radim Křenek by měl proti Otrokovicím odehrát jubilejní 350. zápas v základní části superligy. Zajímavostí je, že vedle matadora Martina Beneše si odbyl superligovou premiéru teprve 16letý brankář Viktor Hejna.

Pražané ve svém posledním vystoupení oplatili Vítkovicím semifinálové vyřazení a s bilancí pěti vítězství a tří porážek drží šesté místo, které jako poslední zaručuje přímý postup do čtvrtfinále bez nutnosti podstoupit předkolo play off.

!!! KUPUJTE ONLINE VSTUPENKY NA TICKETPORTAL.CZ ZDE !!!

Generální partner

Generální podporovatel

Hlavní partneři

Partneři

Partneři ligy