Panteři vydřeli bod v hale Sparty při power play

A-tým Navláčil PANTHERS OTROKOVICE poprvé v sezoně bodoval s týmem z horní poloviny tabulky. V hale pražské Sparty podlehl 4:5 v prodloužení a před čtvrtečním domácím zápasem proti Královským Vinohradům si pojistil v superligové tabulce 10. místo.

Livesport Superliga , 10. kolo, ne 24.10.2021, UNYP Arena
Sparta
5:4p
1:2, 1:0, 2:2 - 1:0

ACEMA Sparta Praha - Navláčil PANTHERS OTROKOVICE 5:4p

branky: 15. Jakub Kolstrunk, 40. Marek Zouzal, 43. Lukáš Ujhélyi, 50. Mikuláš Krbec, 63. Matěj Pruner - 1. František Vykopal, 20. Jakub Grich, 45. Vlastimil Červenka, 60. Filip Hrabal; rozhodčí: Jiří Kropáček - Tomáš Novák; vyloučení: 2:3; využití: 0:1; diváků: 220; zásahy brankářů: Martin Beneš 18 - Adam Kohút 14; po třetinách: 1:2, 1:0, 2:2, 1:0;

Sparta: Beneš(Hejna) - Bartoš, Garčar, Marvánek, Zeman, Křenek, Kuchynka - Kolstrunk, Juha, Ujhélyi, Zouzal, Kozák, Košir, Pažák, Čermák, Kareš, Krbec, Hurt, Pruner
PANTHERS OTROKOVICE B: Kohút(Steiger) - Kvapil, Sovják, Hrabal, Maťcha, Halama, Kelemen - Gašparík, Vykopal, Nehila, Petřík, Červenka, Jurčík, Grich, Ležatka.D, Máček, Ležatka.M, Štourač

Po jednozápasové pauze nastoupil kanonýr Vykopal, který už po 53 vteřinách poslal Pantery do vedení. Sparta sice vyrovnala, náskok si ale tým trenéra Karla Ševčíka vzal zpátky 46 vteřin před koncem úvodní třetiny po trefě Gricha. Kdyby ale byli hosté produktivnější, mohli vést mnohem vyšším rozdílem.

V prostřední části Panteři sice ztratili síly ve dvou oslabeních, i tak se Sparta zmohla jen na vyrovnání stavu. Stejně jako celý zápas, i třetí třetina byla velmi vyrovnaná a obě mužstva přidala na svůj účet shodně po dvou gólech. Nejdříve Červenka na 3:3 a pak při risku bez brankáře, kdy nahození Hrabala propadlo za záda brankáře v čase 59:42. V prodloužení pak Panteři doplatili na ztrátu míčku na útočné polovině, kterou potrestal z rychlého kontru Pruner.