Červenka: Cílem je udržet Superligu

Centr prvního útoku se rozpovídal o posledních zápasech a aktuálních cílech mužského áčka. 

S Vítkovicemi jste prohráli devátý zápas v řadě. Co chybělo, abyste favoritovi sebrali aspoň bod?

Zdravím všechny fanoušky. Řekl bych, že to začalo hned na začátku zápasu, kdy jsme nenastoupili nejlépe a soupeř byl aktivnější a odskočil do tříbrankového vedení a my jsme museli dotahovat. Škoda, že jsme nevyužili nějakou přesilovku a nevyvarovali se zbytečných chyb. Kdyby jsme tyto chyby neudělali, tak by to mohlo dopadnout lépe, bohužel to dopadlo těsnou prohrou a my si musíme odnést ze zápasu kladné věci a makat dál.

Zdá se, že po trenérské změně jdou vaše výkony nahoru, souhlasíte?

Ano, souhlasím. Určitě to byl impulz, který jsme potřebovali, zvedlo se tempo na tréninku, proběhly změny v taktice, změnil se náš celkový projev a poslední zápasy nám ukázaly, že dokážeme hrát vyrovnanou partii i s týmy, které pomýšlí na nejvyšší příčky, což nás žene dál.

Pro sebevědomí byste ale potřebovali už vyhrát, že?

Už by to byla potřeba, hlavně pro nás, ale zasloužil by si to celý klub a naši fanoušci, bohužel teďka nám to 2x uniklo o kousíček, ale budeme dělat všechno proto, aby výhra přišla co nejdříve a dokázali posbírat ještě nějaké body do konce sezóny a správně se naladit na play-down, to je nejdůležitější.

Jak vidíte šance v příštích dvou zápasech na Spartě a doma s Bohemians?

Do konce sezóny nás čeká těžký los, ale pokud budeme hrát to co si řekneme, vyvarujeme se zbytečných chyb a přidáme k tomu bojovnost s góly, tak můžeme být minimálně vyrovnaným soupeřem. Ale věřím, že by jsme mohli tu deku tento víkend prolomit a odpíchnout se od toho.

Jaké je nastupovat do utkání s vědomím, že už se připravujete na play down?

Není to nic příjemného, před sezónou byly ambice jako každý rok na play-off, bohužel to nevyšlo a musíme se poprat s tím, jaká je aktuální situace a Superligu v Otrokovicích udržet za každou cenu. Pokud budeme podávat výkony jako v posledních dvou zápasech a dáme tomu všichni všechno, tak věřím, že příslušnost mezi elitou zachováme.

Z pozice centra vedete první útok. Cítíte teď větší důvěru trenéra?

Určitě ano a jsem za to hrozně rád. Pro mě to jsou zkušenosti k nezaplacení. Je to sice zodpovědnost, ale pokusím se to zvládnout a budu se snažit důvěru vracet svými výkony, ale nejdůležitější je, aby tady Superliga zůstala.

Hrajeme srdcem, klikni na banner a sleduj Pantery ŽIVĚ !!!

Generální partner

Generální podporovatel

Hlavní partneři

Partneři

Partneři ligy