Halama: V Lípě máme druhou šanci na to dokázat, že jsme lepším týmem

Obránce mužského A-týmu Jiří Halama se po Vánocích vrátil k zápasům s Hattrickem a Bohemkou. Popsal také, že letošní novoroční oslavy nebudou nijak bujaré, protože hned 2.1. si Panteři udělají výlet do České Lípy, se kterou mají nyní šanci na reparát.

V Otrokovicích hrajete první sezonu. Naplnilo vaše hostování z Hattricku očekávání?

Určitě naplnilo, do Otrokovic jsem šel s cílem zvednout si herní vytížení. V Hattricku jsem moc prostoru nedostával, tady jsem v základu, hraju oslabení i klíčové momenty zápasu a to mě rozhodně posouvá daleko rychleji než v Brně.

Je právě Hattrick vaším největším soupeřem v boji o předkolo?

Teď už asi ano, na začátku sezóny bych to neřekl, ale Hattricku hodně pomohla změna trenéra a dobře se zapracovali mladí hráči. Nyní je podle tabulky největší soupeř Hattrick, ale Pardubice taky vyměnily trenéra a odpoutaly se od dna. Takže si netroufnu říct, kdo nám jak bude šlapat na paty, my se ale musíme soustředit na sebe a když budeme poctivě sbírat body, nemusíme se ohlížet za sebe.

Nedávná domácí porážka od Brna vás musela hodně štvát, že?

Každá prohra naštve, navíc když jde o tak důležitý zápas. Samozřejmě, že ta osobní motivace byla větší, je rozdíl hrát proti týmu, kde znáte 1-2 hráče a nebo klubu, kde jsem 10 let vyrůstal a znám všechny.

Hned potom jste doma porazili Bohemians. Co vám pomohlo se zvednout?

Asi nikdo nechtěl před Vánoci naštvat Ježíška :)

Náš výkon proti Bohemce byl konečně roven síly našeho mužstva. Slušná efektivita v útoku a hlavně koncentrovaná a neúprosná obrana jak celý zápas, tak na konci při power-play Bohemky, která ho má jedno z nejlepších v lize.

Hrajete hned následující den po Novém roku v České Lípě. Bude těžké se zkoncentrovat na utkání po silvestrovských oslavách?

Pro mě osobně by to problém být neměl, sice máme letos s mojí partičkou co zapíjet, ale myslím si, že to zvládnu. (snad)

Spíš jsem zvědav na naše spoluhráče z východu, kteří musí ještě absolvovat cestu zpět do Česka. :D

Ale ono to nakonec stejně vyjde nastejno jako celou sezónu, s tím jak je nabitý program, je vždy po nějakém večírku či oslavě 1, maximálně 2 dny na regeneraci. Takže bych z toho takovou vědu nedělal... Viděl bych to prvního na nějaké pivko na spravení a druhého už s čistou hlavou do Lípy.

První vzájemný zápas jste prohráli po nevídaném kolapsu. Vzpomenete si ještě?

Vzpomenu, ty 3 body chybí... S týmem, jako je Česká Lípa třikrát v zápase vést o 4 branky a nedotáhnout to do vítězného konce je šílený. Teď máme konečně druhou šanci na to dokázat, že jsme lepším týmem a v Lípě vyhrát. 

!! KLIKNI NA BANNER A SLEDUJ UTKÁNÍ ŽIVĚ !!

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Partneři ligy