Panteři začali rok 2022 porážkou, České Lípě podlehli i podruhé v sezoně

Tyhle porážky můžou A-tým Panthers Navláčil Otrokovice na konci superligové sezony hodně bolet. Poté, co v domácím zápase promrhali vedení o čtyři góly a podlehli České Lípě 9:11, prohráli v hale předposledního mužstva soutěže také v prvním utkání nového roku - tentokrát 3:7.

Livesport Superliga , 20. kolo, ne 2.1.2022, SH Česká Lípa
Česká Lípa
PANTHERS OTROKOVICE B
7:3
2:2, 2:1, 3:0

FBC 4CLEAN Česká Lípa - Navláčil PANTHERS OTROKOVICE 7:3

branky: 13. Milan Tichý, 20. Antonín Stárek, 24. Milan Tichý, 40. Štěpán Slaný, 41. Daniel Štěrba, 56. Radek Krajcigr, 60. Daniel Štěrba - 3. Jakub Grich, 16. Vlastimil Červenka, 35. Jakub Grich; rozhodčí: Přemysl Bališ - Peter Varga; vyloučení: 4 + Štěpán Slaný OS:3; využití: 2:0; diváků: 117; zásahy brankářů: Jan Dvořák 21 - Adam Kohút 20; po třetinách: 2:2, 2:1, 3:0;

Sestřih utkání:

Česká Lípa: Dvořák (Ponomarev) - Tichý, Novák, Mlejnek, Stárek, Kadlec, Slaný, Štěrba - Dzierža, Karel, Kopič, Brodský, Jirsa, Staněk, Krajcigr, Vlček, Ekl
PANTHERS OTROKOVICE B: Kohút (Steiger) - Hrabal, Petřík, Sovják, Kvapil, Halama, Kelemen, Maťcha - Červenka, Vykopal, Nehila, Gašparík, Ležatka, Grich, Máček, Kopecký, Štourač

Panteři přitom zahájili zápas nadějně, už ve 3. minutě se ujali po Grichově brance vedení. Pak ale začal jejich festival zahozených šancí. Červenka neproměnil trestné střílení a vniveč vyšla i přesilovka na poslední půl minuty dvojnásobná. Úvodní třetina skončila 2:2, Lípa srovnala 18 vteřin před přestávkou a záhy po ní výsledek v početní výhodě obrátila.

Grich sice ještě jednou srovnal, 39 vteřin před druhou pauzou ale domácí potrestali v přesilovce špatné střídání Kelemena a poslední třetina byla ze strany Panterů už jeden velký zmar. Za stavu 3:6 zkusili pět minut před koncem hru bez gólmana, jenže s nulovým efektem. Naopak po ztrátě Petříka pečetili domácí výsledek střelou do prázdné brány.

Šest kol před koncem základní části zůstali Panteři desátí s náskokem tří bodů na Brno, další utkání odehrají v pátek v hale mistra z Mladé Boleslavi.