Nagy: Ať se rozhoduje na hřišti, ne z Prahy od stolu

Legenda klubu, hrající svou poslední Superligovou sezónu, Michal Nagy hodnotí vstup týmu do soutěže a vyhlíží další průběh nepředvídatelné sezóny.

První dva superligové zápasy sezony jste prohráli. Jak moc ovlivnila výsledek předchozí desetidenní karanténa?

Určitě karanténa a nemožnost trénovat nebyla ideální příprava. Nepomohlo ani to, že jsme šli proti už rozehraným soupeřům, kteří za sebou nějaké ostré zápasy měli. Nám chvilku trvalo než jsme přepnuli na zápasovou úroveň. Nicméně stalo se a upřímně tato sezóna nějakým regulérním způsobem asi ani odehrát nepůjde, my se s tím hlavně musíme líp poprat.

Vypadá to, že letos bude mnohem těžší se dostat do play off než v minulých sezonách. Souhlasíte?

Tak to je asi trend posledních let, kdy se Superliga trošku vyrovnává nebo alespoň ten střed tabulky. Letos do toho navíc vstupují karantény, dohrávaná utkání a to doufám, že nedojde na kontumace či dopočítávání bodů podle nějakých "koeficientů", které navrhla unie. Všechno je to bohužel ve hře a snaha dohrát sezónu za každou cenu i za cenu těchto "pravidel" s tím může zahýbat. Podle mě by se mělo rozhodovat hlavně na hřišti, ne z Prahy od stolu. Proto bude důležité se soustředit na každé utkání a začít hlavně vyhrávat.

V čem musíte přidat, abyste v sobotu doma uspěli proti České Lípě?

Hlavně začít proměňovat šance! Proti Pardubicím jsme se trošku herně hledali i tak jsme si vytvořili dost brankových příležitostí, aby jsme vyhráli. S Bohemkou byl výkon už o dost lepší, ale co jsme nedali.... Včetně teda mých dvou neproměněných nájezdů. No nebudu na to ani vzpomínat. Klukům jsem i na tréninku říkal, že na můj vkus chceme hrát až moc na krásu, nějaké zadovečky, prohazovačky atd. Ať ty situace řešíme trošku účelněji. Nacpat se do střely, když je možnost a nevymýšlet nahrávku mezi 3 soupeře nebo místo zadovečky dát klasickou, ničím výjimečnou nahrávku, která ale projde a může se po ní zakončit a není brejk na druhou stranu. Pokud začneme proměňovat šance, líp řešit přečíslení a budeme důrazní vzadu tak uspějeme.

Je to zatím poslední zápas, na který můžou diváci. Co jste říkal na nové rozhodnutí ministra zdravotnictví?

Nebudu nějak do politiky zabrušovat, abych z toho pak nemusel vybrušovat... :) Podle vývoje situace u nás jsme čekali, že nějaké opatření přijdou. Otázka jen byla, jak velké a jestli vůbec budeme moci hrát.

Dokážete si představit, že budete hrát bez fanoušků, nebo byste sezonu raději dočasně přerušil, než se situace zlepší?

Někde jsou na to zvyklý, tak tam mají trošku výhodu :) Doma jsem na to zvědavý. Moc si to představit nedokážu, protože u nás je vždy dobrá atmosféra. Pokud by se ale úplně soutěž přerušila, tak upřímně nevím, kdy by se to dohrávalo. Takže je asi lepší, že budeme hrát.


6. kolo Livesport Superligy Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE vs. FBC 4CLEAN Česká Lípa startuje v sobotu 3. 10. 2020 v 18:00 ( MSH Otrokovice)

ONLINE https://bit.ly/36hHFIC

VIDEO https://bit.ly/36o7sis


Generální partner

Generální podporovatel

Hlavní partneři

Partneři

Partneři ligy