Panteři před reprezentační přestávkou přestříleli Pardubice

pondělí 15.10.2018 • Redakce

Florbalisté Hu-Fa Panthers Otrokovice přerušili sérii dvou těsných jednogólových porážek a před dvoutýdenní reprezentační přestávkou doma porazili Pardubice 7:5.

"Čekali jsme, že to bude divoký zápas. Opět jsme zaspali začátek, ale povedla se nám prostřední třetina, ve které jsme využili nabídnuté šance," shrnul utkání 9. kola superligy trenér Panterů Michal Kvapil.

Panteři prohrávali 0:2, třemi góly ve druhé třetině ale výsledek obrátili na 4:2 a vedení už udrželi, přestože hosté v závěru mocně dotahovali. O otrokovické branky se podělilo sedm hráčů, dvakrát se trefil Martin Szweda, vítězný gól zaznamenal Lukáš Petřík.

Otrokovice tak stráví dvoutýdenní reprezentační přestávku na osmém místě, které je poslední postupové do play off. Před návratem do superligy odehrají Panteři ještě pohárový duel v Praze.

"Pauza se nám hodí. Dáme se dohromady, v poháru dostanou šanci mladí hráči," naznačil Kvapil, který pořád postrádá zraněnou dvojici Lukáš Pešat, Michal Nagy. "Jejich ztráta je poznat. Lukáš se vrátí nejdříve po mistrovství světa, Míša snad během měsíce."