Panteři před reprezentační přestávkou přestříleli Pardubice

15.10.2018 • Redakce

Florbalisté Hu-Fa Panthers Otrokovice přerušili sérii dvou těsných jednogólových porážek a před dvoutýdenní reprezentační přestávkou doma porazili Pardubice 7:5.

"Čekali jsme, že to bude divoký zápas. Opět jsme zaspali začátek, ale povedla se nám prostřední třetina, ve které jsme využili nabídnuté šance," shrnul utkání 9. kola superligy trenér Panterů Michal Kvapil.

Panteři prohrávali 0:2, třemi góly ve druhé třetině ale výsledek obrátili na 4:2 a vedení už udrželi, přestože hosté v závěru mocně dotahovali. O otrokovické branky se podělilo sedm hráčů, dvakrát se trefil Martin Szweda, vítězný gól zaznamenal Lukáš Petřík.

Otrokovice tak stráví dvoutýdenní reprezentační přestávku na osmém místě, které je poslední postupové do play off. Před návratem do superligy odehrají Panteři ještě pohárový duel v Praze.

"Pauza se nám hodí. Dáme se dohromady, v poháru dostanou šanci mladí hráči," naznačil Kvapil, který pořád postrádá zraněnou dvojici Lukáš Pešat, Michal Nagy. "Jejich ztráta je poznat. Lukáš se vrátí nejdříve po mistrovství světa, Míša snad během měsíce."

Otrokovice Domácí
7:5(1:2, 3:0, 3:3)
Pardubice Hosté
Otrokovice
Pardubice

Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE - Sokol Pardubice 7:5
branky:
16. Martin Szweda, 22. Tomáš Sovják, 34. Ladislav Gál, 39. Martin Szweda, 51. Marek Zapletal, 52. Lukáš Petřík, 55. Lukáš Kvapil - 5. David Žáček, 12. Přemek Pakosta, 41. Jan Kourek, 56. Martin Zozulák, 57. Přemek Pakosta; rozhodčí: Filip Drápal - Jakub Pospíšil; vyloučení: 2:3; využití: 0:0; diváků: 369; zásahy brankářů: Radovan Michajlovič 12 - Martin Haleš 11; po třetinách: 1:2, 3:0, 3:3;

Ohlasy trenérů

Komentář trenéra domácích, pana Michala Kvapila: "Dnešní utkání se vyvíjelo jako předchozí zápasy, pořád stejně. První třetinu jsme byli ještě na sluníčku, naštěstí jsme se vrátili na druhou třetinu. Utkání rozhodovaly maličkosti. Výborný výkon kapitána, který vedl tým k dnešnímu vítězství. Do dalších bojů musíme ještě víc zabrat a hrát tři třetiny. Děkuji soupeři za utkání, přeji šťastnou cestu domů."

Komentář trenéra hostů Ladislava Štancla: Stejně jako včera zápas rozhodla druhá třetina. Dnes bohužel v náš neprospěch, kdy jsme si hru zbytečně komplikovali a domácí toho využili. Ve třetí třetině pak zkušeně využili oken v naší obraně, kdy jsme se snažili o vyrovnání. Bohužel jsme dnes udělali hodně chyb. Cením si toho, že se hráči rvali až do konce i přesto, že to už bylo velice těžké.