Pantery čeká víkendový dvojzápas, hostí Ostravu, pak jedou na Vinohrady

Se dvěma týmy, které stejně jako oni v úvodním kole superligy nebodovaly, se florbalisté PSG Panthers Otrokovice střetnou ve víkendovém dvojutkání. V pátek přivítají na Štěrkovišti od 18 hodin v moravském derby Ostravu, v neděli se v Praze střetnou s Královskými Vinohrady.

Panteři odehráli v prvním kole smolný duel, s Bohemians se střídali ve vedení, o zasloužený bod ale přišli 14 vteřin před koncem a klokanům podlehli nejtěsnějším rozdílem 7:8.

Ostrava vstoupila do sezony mnohem hůře. Doma schytala od České Lípy debakl 3:11, hotovo bylo už po první periodě, kterou Severomoravané projeli 0:5.

Ostrava, která slaví 30 let od založení klubu, vede nová trenérská dvojice Jakub Robenek - Robert Segeťa, která vystřídala Tomáše Svačinku, jenž byl u týmu tři roky. Už se musí obejít bez Michala Sládka, lídr týmové produktivity posledních čtyř sezony přestoupil do Mladé Boleslavi. Částečně nahradit by ho mohl Marek Bräuer, který se přesunul do Ostravy ze sousedních Vítkovic.

Panteři mají s Ostravou doma aktivní bilanci, z 11 utkání ji porazili sedmkrát a vždy za plný počet bodů, minulou sezonu 6:4.

!!! KUPUJTE ONLINE VSTUPENKY NA TICKETPORTAL.CZ ZDE !!!

Královské Vinohrady odehrály v prvním kole proti Tatranu Střešovice herně vyrovnané utkání, poraženého z letošního Superfinále dokonce přestřílely, na góly ale prohrály 5:9.

Pražský celek doznal v létě hodně změn, včetně trenérských. Taktovky se ujala dvojice Miroslav Pukrábek - Jan Kapucián, jejich předchůdci skončili po 12. místě. Podobně jako Ostrava si i Vinohrady připomínají kulaté výročí založení klubu (25 let) a také ony ztratily svého stěžejního hráče. Viktor Kopecký, který se v loňském ročníku podílel na 53 brankách (28+25), zamířil do švýcarského Thunu. Tým doplnilo devět nových hráčů, dvojčata Tomáš a Daniel Gärtnerovi jsou odchovanci SSK Future, ale reprezentují Austrálii.

V hale na Polské se Panterům celkem daří, ze šesti zápasů tam vyhráli čtyřikrát, letos v lednu 7:3.

( klikni na banner a sleduj živě )

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Partneři ligy