Panteři prohráli doma i druhý zápas, s Ostravou získali aspoň bod

Panterům se vstup do sezony nepovedl. Doma prohráli oba zápasy. Po porážce od Bohemians podlehli také Ostravě, za prohru 6:7 v prodloužení brali aspoň bod. Nestačilo jim ani vedení 3:0 po úvodní třetině. O první vítězství tak budou hrát v neděli v hale Královských Vinohradů.

Livesport Superliga, 2. kolo, pá 16.9.2022, SH Štěrkoviště Otrokovice
FBC ČPP Ostrava
6:7
3:0, 0:3, 3:3

PSG PANTHERS OTROKOVICE - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 6:7p

branky: 12. Matěj Kostka, 16. Ronald Gašparík, 20. Peter Nehila, 44. František Vykopal, 52. Ronald Gašparík, 57. Samuel Kelemen - 22. Marek Bräuer, 24. Lukáš Pešat, 29. David Friedel, 43. Lukáš Pešat, 47. Marek Bräuer, 50. Ladislav Gál, 64. Šimon Kuczera; rozhodčí: Lukáš Čížek - Lukáš Laštovička; vyloučení: 1:3; využití: 1:0; diváků: 221; zásahy brankářů: Miroslav Steiger ? - Jan Binder -6; po třetinách: 3:0, 0:3, 3:3, 0:1

PANTEŘI: Steiger (Pujin) - Halama, Kopecký, Sovják, Kostka, Horák, Kubíček, Medek - Hrabal, Červenka, Grlický, Gašparík, Vykopal, Kelemen, Jurčík, Grich, Krčma, Nehila, Šefčík
FBC ČPP Ostrava: Binder (Klinka) - Friedel, Pum, Vítovec, Mikoláš, Jakubec, Šubert, Kuczera, Košarišťan - Chatrný, Šulc, Choma, Soukup, Herblich, Gál, Pešat, Bräuer, Sedláček, Dohnal, Stibor, Pobořil

Na první gól se čekalo do 12. minuty, kdy se po dobrém napadání prosadil Kostka. Poté proměnil trestné střílení Gašparík a když těsně před odchodem do kabin zvýšil kapitán Nehila, zdálo se, že tým PSG má utkání pod kontrolou.

Po přestávce se ale ráz zápasu totálně obrátil. Ostrava po hromobití v šatně přidala, naopak Panteři pod dojmem tříbrankového vedení usnuli a za osm minut o náskok přišli. Začínalo se tak znovu a další góly padaly až po druhé pauze.

V čase 49:05 se ujala Ostrava vedení 6:4 a až pak se Panteři vrátili ke hře z první třetiny. Gašparík střelou z osy hřiště snížil a poté rychlou nahrávkou připravil vyrovnání pro Kelemana. V přesilovce měli na čepeli obrat Kostka s Vykopalem, jenže trefili jen tyč stejně jako Červenka v prodloužení. Naopak Kuczerova rána na opačné straně cíl našla a Panteři marně reklamovali malou domů předcházející výhozu gólmana Bindera. Nově zavedená kontrola videa, která by porušení pravidel hostů odhalila, však v této situaci nešla použít.