Petřík: Každý musí plnit své úkoly na maximum

Hrající legenda Lukáš Petřík se rozpovídal o své absenci v posledních zápasech a o tom, co musí Panteři zlepšit, aby mohli uspět proti Vítkovicím.

Minulý zápas jste vynechal. Už jste v pořádku?

Bohužel ještě v pořádku nejsem. Od prvního zápasu této sezony se potýkám se zraněním. Pár zápasů se mi povedlo ještě odehrát i přes zranění, ale v současné době je to ve stavu, který mi neumožňuje tréninkové ani zápasové zatížení.

Trpěl jste při sledování zápasu proti Liberci?

Hrozně. Tato pozice mi není moc příjemná a mockrát v životě jsem ji nezažil.

Je to pro vás z hlediště úplně jiný pohled než ze hřiště nebo u mantinelu?

No, jak říkám. Na tribuně jsem byl jen párkrát za celou dobu, co hraji, takže je to pro mě dost nezvyklé. Mnohem příjemnější je pro mě sledovat to v dresu ze hřiště nebo ze střídačky.

Jak moc nepříjemnou ztrátou je nečekaná porážka od Liberce?

Každá ztráta je nepříjemná. O to víc doma a se soupeřem ze spodní části tabulky. Budeme to muset dohnat někde jinde.

V sobotu vás čeká zápas proti mistrovi. Je to motivace navíc porazit Vítkovice?

Poslední tréninky jsem vynechal, takže přesně nevím, jaká je příprava a nálada před zápasem. Dnes zajdu kluky pozdravit a uvidím, jak to vypadá. Věřím, že na zápas jsou všichni dostatečně motivováni tak jako na každý jiný a že se podaří dohnat ztrátu z minulého týdne.

V čem se budete muset zlepšit, abyste favorita porazili?

Myslím, že je to hlavně v obranné hře a ve hře s míčkem. Nemůžeme si dovolit inkasovat tolik gólů jako v posledních zápasech. Je potřeba, aby si každý plnil na maximum své úkoly na hřišti a nepolevil ani na okamžik. Každý ztracený míček znamená opět přechod do obrany a to stojí v zápasech dost sil. Proto bychom si měli míčku více vážit a neodevzdávat jej tak snadno soupeři. Proti Vítkovicím to bude nejen o výborném týmovém výkonu, ale také o hře každého jednotlivce.


Doma proti mistrovi, přijďte v sobotu na Pantery!!!

Generální partner

Generální podporovatel

Hlavní partneři

Partneři

Partneři ligy