Premiéru superligového předkola obstarají Otrokovice s Black Angels

Bude to poprvé v historii nejvyšší florbalové soutěže, bude to pekelně rychlé a bude u toho také áčko Navláčil Panthers Otrokovice. Historicky první osmifinále play-off superligy rozehrají Panteři a Black Angels v sobotu v Praze, druhý zápas série hrané na pouhá dvě vítězství je na programu o den později na Městské hale v Otrokovicích a případný třetí rozhodující zápas 23. února opět v hlavním městě.

Panteři drželi klíčové 10. místo od listopadu a v závěrečném kole základní části ho stvrdili domácím vítězstvím 8:6 nad Libercem. Black Angels měli předkolo jisté delší dobu, a přestože prohráli tři ze čtyř posledních utkání, půjdou do něj z nejvýhodnější 7. pozice.

Černí andělé si zahrají play-off teprve podruhé a na vítězství v něm pořád čekají. Loni vypadli ve čtvrtfinále s Mladou Boleslaví, pozdějšímu šampionovi podlehli 0:4 zápasy po porážkách 6:16, 5:9, 4:9 a 3:10.

Otrokovice mají s vyřazovací částí mnohem bohatší zkušenosti, od postupu do nejvyšší soutěže v roce 2011 v něm scházely jen dvakrát v letech 2015 a 2021. Největšího úspěchu dosáhly v sezoně 2013/14, kdy v sedmizápasové čtvrtfinálové sérii vyřadily Chodov. Svůj poslední duel v play-off Panteři vyhráli předloni ve Vítkovicích, za stavu 1:1 v sérii se ale čtvrtfinále kvůli pandemii covidu nedohrálo.

Ve vzájemných utkáních mají navrch Bleci, po třech porážkách v řadě vyhrály Otrokovice až poslední střetnutí 17. listopadu loňského roku doma v nájezdech 8:7. Nejproduktivnějším hráčem andělů je Jakub Boček, který byl s 31 góly třetím nejlepším střelcem základní části.

!!! KUPUJTE ONLINE VSTUPENKY NA TICKETPORTAL.CZ ZDE !!!

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Partneři ligy