Sovják: Momentálně bych post obránce neměnil

Tomáš Sovják patří v kádru mužského Áčka k nejstarším a pamatuje i postup do nejvyšší soutěže z roku 2011. Fanoušci jej vídali spíše v útoku, od letošní sezóny se však přesunul do obrany a podle jeho slov by svůj nynější post neměnil.

První zápas nového roku v České Lípě se vám nepovedl. Čím to, že vám utkání po delších pauzách nevychází?

Těžko říct, proč nám zápasy nevychází, jestli je to delší pauzou, nebo že vypadneme z tréninkového rytmu. Každopádně těžké utkání hned po svátcích, ještě navíc v České Lípě.

Je to velká komplikace v souboji o předkolo play-off?

Uvidíme, jak velká to bude komplikace. Máme pořád před sebou pár zápasů, ve kterých musíme bodovat a ty body urvat, ale s týmy kolem nás a pod námi bychom měli brát 3 body, pokud chceme pomýšlet na předkolo play-off.

Opakovaně se vám nedaří v zápasech s tabulkově hůře postavenými soupeři. Proč?

Řekl bych, že ti soupeři hůře postavení v tabulce nejsou až tak florbaloví, a to nám dělá asi problém. Brání v podstatě v pěti lidech na svojí polovině, kde jsou hodně důrazní a my se tam horko těžko dostáváme do šancí, a když se do nich dostaneme, tak je nedokážeme proměnit. I s proměňováním šancí proti těmto týmům máme v posledních zápasech problém. Měli bychom se na to v této fázi sezóny ještě zaměřit a zlepšit to, ať si zbytečně nekomplikujeme postup do předkola play-off.

Teď vás čekají protivníci ze špičky Superligy. Co čekáte od zápasů s Mladou Boleslaví a Spartou?

Oba následující zápasy budou samozřejmě náročné. V pátek proti Mladé Boleslavi můžeme jen překvapit a v neděli doufám, že Sparta od nás pojede bez bodů, takže věřím, že vyhrajeme.

V mužstvu jste po Lukáši Petříkovi druhým nejstarším hráčem. Jak dlouho plánujete ještě hrát na nejvyšší úrovni?

Troufám si říct, že tato sezona bude pro mě poslední, ale to jsem říkal už i o té předchozí. :D

Někteří spoluhráči jsou i o čtrnáct let mladší. Jak jim stačíte?

Samozřejmě, že jim nestačím (smích) nebo neměl bych... Vše se ale snažím kompenzovat svými zkušenostmi a fyzickými parametry.

Definitivně se z vás stal obránce. Vyhovuje vám to tak?

Před sezónou jsme se s trenérem bavili, kde bych chtěl hrát a vypadlo ze mě, že v obraně. Ani nevím, jak mě to napadlo (smích). Trochu jsem se toho bál a chvíli mi trvalo, než jsem si na to zvykl, ale sedlo si to a momentálně bych post obránce neměnil.

!!! KUPUJTE ONLINE VSTUPENKY NA TICKETPORTAL.CZ ZDE !!!

Generální partner

Generální podporovatel

Hlavní partneři

Partneři

Partneři ligy