Vykopal se blýskl hattrickem, Panteři ale doma Spartě podlehli 3:5

A-tým Panthers Navláčil Otrokovice nebodoval ani ve třetím superligovém zápase nového roku, i když proti Spartě předvedl nejlepší lednový výkon. Čtvrtému týmu tabulky podlehl 3:5 i přes hattrick kanonýra Vykopala. Čtyři kola před koncem základní části pak stále drží klíčovou 10. pozici o tři body před Brnem.

Livesport Superliga , 22. kolo, ne 9.1.2022, SH Štěrkoviště
Sparta
3:5
0:1, 1:3, 2:1

Navláčil PANTHERS OTROKOVICE - ACEMA Sparta Praha 3:5

branky: 34. František Vykopal, 44. František Vykopal, 57. František Vykopal - 19. Lukáš Ujhelyi, 31. Matěj Čermák, 34. Matěj Čermák, 38. Marek Zouzal, 50. Mikuláš Krbec; rozhodčí: Petr Števček - Radek Števček; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 112; zásahy brankářů: Adam Kohút ? - Viktor Hejna ?; po třetinách: 0:1, 1:3, 2:1;

PANTHERS OTROKOVICE B: Kohút (Steiger) - Hrabal, Petřík, Sovják, Kvapil, Halama, Kelemen, Maťcha - Červenka, Vykopal, Nehila, Gašparík, Ležatka, Grich, Máček, Kopecký, Štourač, Javořík, Malý
Sparta: Hejna (Beneš) - Bartoš, Garčar, Zeman, Kuchynka - Zouzal, Kolstrunk, Juha, Ujhelyi, Košir, Pažák, Fišer, Šimek, Čermák, Krbec, Pruner, Kareš

Panteři začali první domácí utkání roku 2022 se třemi kompletními útoky a aktivně, jenže je provázela střelecká smůla - Grich, Máček a pak znovu Grich trefili tyčku, brankovou konstrukci orazítkoval také Kelemen. Gól tak padl až na druhé straně v čase 18:42, kdy skóroval Ujhelyi.

Naděje na vyrovnání svitla v přesilovce, jenže naopak po chybě na útočné polovině Čermák udeřil v oslabení. Až pak se prosadil nejlepší otrokovický střelec Vykopal, avšak za dalších 22 vteřin vrátil Pražanům dvoubrankový náskok opět Čermák. Za vyloučení Sovjáka pak Panteři zaplatili čtvrtým gólem.

Ani za nepříznivého stavu se ale nevzdali a Vykopal proměnil trestné střílení za faul na Nehilu. V 50. minutě se Sparta znovu utrhla do třígólového náskoku a Vykopal už jen korigoval. Při dlouhé power play se výsledek nezměnil.

Příští duel odehrají Panteři v neděli venku s posledními Královskými Vinohrady.