Otrokovice zakončily skupinovou fázi Poháru výhrou

Panteři v prvním domácím utkání ročníku 2019/2020 zvítězili nad Ostravou 6:3 a s svou skupinu v Poháru Českého florbalu vyhráli.

Pohár Českého florbalu 2019/2020, Pohár 3. kolo, pá 30.8.2019, Městská hala Otrokovice
FBC ČPP Ostrava
6:3
1:2, 2:1, 3:0

PANTHERS OTROKOVICE - FBC OSTRAVA 6:3

branky: 20. Petr Kittel, 30. František Vykopal, 33. Petr Kittel, 44. Lukáš Pešat, 59. Petr Koláčný, 60. Peter Nehila - 12. Petr Stejskal, 14. Petr Stejskal, 31. Marek Lipový; rozhodčí: Jakub Krátký - Pavel Vojkůvka; vyloučení: 1:1; využití: 0:1; diváků: 106; zásahy brankářů: Radovan Michajlovič ? - Štěpán Laja ?, Jan Binder ?; po třetinách:1:2, 2:1, 3:0

PANTHERS OTROKOVICE B: Michajlovič (Majrich) - Nagy, Szweda, Kvapil, Zimmer, Čevela, Blažek - Petřík, Hrabal, Jurčík, Nehila, Pešat, Kostolány, Kittel, Koláčný, Vykoval, Červenka, Volek, Ďuriška
FBC ČPP Ostrava: Laja (20.Binder) - Lipový, Šebesta, Kuczera, Klimscha - Flašar, Eichner, Klimek, Sovják, Daniš, Sládek, Pícha, Kaloč, Zapletal, Stejskal, Dohnal

Otrokovičtí Panteři nevstoupili do utkání o prvenství ve skupině dobře. V počasí lákající spíše na koupaliště než do sportovní haly od začátku působili nervozně, a když už se dostali do zakončení tak chyběla přesnost nebo brankář hostů Laja byl na správném místě. Ostrava si na svou příležitost počkala, když potrestala zbytečné vyloučení domácího Blažka a hostující Stejskal nedal střelou k tyči Michajlovičovi šanci. Nedlouho poté se Stejskal prosadil i při hře 5 na 5 a zvýšil vedení Ostravy. Domácí ožili až příchodem snipera Kittela, který svou první příležitost ještě nevyužil, ale chvíli před první přestávkou byl na pravém místě, když se k němu odrazil míček po střele Pešata a snížil.

Od druhé třetiny už Panteři hráli více v pohybu a dělali Ostravě stálé větší problémy. Na šťastné vyrovnaní Vykopala ještě dokázal odpovědět přesnou střelou pod víko obránce Ostravy Lipový, ale byl to opět Kittel, který nedlouho poté z malého brankoviště vyrovnal na 3:3 a přetahovaná o prvenství ve skupině pokračovala dál.

Rozhodnout se tedy muselo v závěrečné třetině. Ve 44. minutě po tlaku Otrokovic využil Zimmerovu střílenou přihrávku domácí lídr Pešat a prostřelil brankáře Bindera, který od 2.třetiny nahradil Laju. Ostrava poté postupně zvyšovala svůj tlak, který vrcholil při power play. Naději na vyrovnání nakonec Ostravě vzal novic v dresu Otrokovic Petr Kolačný, který vybojoval míč po výhozu Michajloviče a pohodlně zakončil do prázdné brány. Tečku výsledku dala v poslední minutě další nová tvář Panterů Peter Nehila. Otrokovice tak postupují do další fáze Poháru z prvního místa.

Komentář trenéra domácích p. Kvapila: První domácí utkání jsme rádi, že jsme ho zvládli. V první třetině byla moc vidět naše nervozita a nejistota z prvního utkání. Soupeř se ujal vedení, ale kluci ukázali svou vůli chtít vyhrát. Po přestávce jsme se uklidnili a dotáhli se. Věřili jsme, že třetí třetiny umíme a šli si za tím. Bohužel jsme si nesplnili 30 střel za utkáni, ale na tom budeme pracovat. Stále nás čeká moc práce, ale věříme, že do ligy vše zvládneme. Děkuji soupeři za utkání.

Komentář trenéra hostí p. Ševčíka: Bohužel se pořád potýkáme se sérii nešťastných zranění. Dnes jsme měli jen 2 obránce v základní sestavě a z toho se jeden zranil. Chybí nám defakto celá superligová obrana a vzhledem k tomu, že naše hra je založena na obraně to dnes opravdu nešlo. Sestavu jsme díky tomu měli hodně přeskládanou a místy právě z toho důvodu pramenilo obrovské množství nepřesností. Zbývající čas před superligou věnujeme doléčení zranění tak, abychom byli za 14 dní v plné formě a připraveni být zpět v pozicích kde patříme.