Panteři zvládli i druhou hrozbu sestupu, do Varů se vrací za stavu 2:3 na zápasy

A-tým PSG Panthers Otrokovice ještě naposledy pojede k zápasu play-down do Karlových Varů. Ve středu doma zdolal Hurricans 4:2 a stav série snížil na 2:3 na zápasy.

Šestý duel se odehraje na západě Čech už na Velký pátek od čtyř hodin odpoledne.

Livesport Superliga, 5. kolo, st 5.4.2023, SH Štěrkoviště Otrokovice
PANTEŘI
Karlovy Vary
4:2
2:0, 0:1, 2:1

PSG PANTHERS OTROKOVICE - FB Hurrican Karlovy Vary 4:2

branky: 9. Jakub Grich, 12. Tomáš Sovják, 47. Lukáš Kubíček, 49. Peter Nehila - 23. Tomáš Nushart, 44. Jiří Lebeda; rozhodčí: Pavel Kačer - Ondřej Vašíček; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 261; zásahy brankářů: Adam Kohút 9 - Jan Eckhardt 13; po třetinách: 2:0, 0:1, 2:1

Sestřih utkání:

PANTEŘI: Kohút, Pujin - Sovják, Halama, Šefčík, Kubíček, Kelemen, Grlický - Grich, Hrabal, Nehila, Zapletal, Minich, Šťourač, Vykopal, Červenka, Ležatka M., Ležatka D., Kopecký
Karlovy Vary: Váradi, Ernst, Eckhardt - Korbel, Nushart, Zeman - Strachota, Klápa, Svatek, Zavadil, Navrátil, Lebeda, Lang, Hurt, Velc, Zahraj, Tomčo, Torma, Šimeček, Kalaš

Pod bezprostřední hrozbou sestupu ze superligy jsme v Karlových Varech vyhráli 4:3 a čtyři góly stačily také k druhému vítězství v sérii. První třetina nám vyšla náramně. Grich zužitkoval dlouhý pas Šefčíka a Sovják se trefil tahem k tyčce.

O dvougólový náskok jsme ale lacino přišli. Na začátku druhé třetiny se trefil z půlky hřiště Nushart a v úvodu poslední části ztratil při přesilovce míček Vykopal a jeho chybu potrestal ze sóla Lebeda.

Štěstí pak přálo také Panterům. Kubíček nahrával z vlastního pásma Vykopalovi, který ale míček minul stejně jako brankář Váradi. Pojistku pak přidal Nehila, jehož vybídl perfektní nahrávkou před odkrytou bránu Sovják.