Panteři po 12 letech sestupují ze superligy

A-tým PSG Panthers Otrokovice záchranu superligy bohužel nezvládl.

V Karlových Varech prohrál na Velký pátek 3:4 v samostatných nájezdech, celou sérii prohrál 2:4 na zápasy a po 12 letech opouští nejvyšší soutěž.

Livesport Superliga, 6. kolo, pá 7.4.2023, HMS Karlovy Vary
Karlovy Vary
PANTEŘI
4:3
1:1, 2:0, 0:2

FB Hurrican Karlovy Vary - PSG PANTHERS OTROKOVICE 4:3pn

branky: 11. Matyáš Velc, 23. Matyáš Velc, 35. Matyáš Velc, N Jan Zavadil - 6. Martin Grlický, 45. Tomáš Sovják, 51. Jakub Grich; rozhodčí: Tomáš Kostinek - Lukáš Laštovička; vyloučení: 1:2; využití: 0:0; diváků: 221; zásahy brankářů: Daniel Váradi 17 - Adam Kohút 22; po třetinách: 1:1, 2:0, 0:2, 0:0

Sestřih utkání:

Karlovy Vary: Váradi, Ernst, Eckhardt - Korbel, Nushart, Zeman - Strachota, Klápa, Svatek, Zavadil, Navrátil, Lebeda, Lang, Hurt, Velc, Zahraj, Tomčo, Torma, Šimeček, Kalaš
PANTEŘI: Kohút, Pujin - Sovják, Halama, Šefčík, Kubíček, Kelemen, Grlický - Grich, Hrabal, Nehila, Zapletal, Minich, Šťourač, Vykopal, Červenka, Ležatka M., Ležatka D., Kopecký

Šestý duel jsme začali nadějně, z dorážky nás poslal do vedení Grlický. Pak jsme ale neuhlídali Velce, který hattrickem během 25 minut výsledek otočil. Dvakrát jsme ho nechali proběhnout až před Kohúta, jehož mezitím překonal také z trestného střílení.

Ve třetí třetině jsme vyvinuli tlak a zaslouženě srovnali. S otočky se trefil Sovják a bekhendem Grich. Obrat jsme mohli dokonat v přesilovce, jenže Váradiho jsme vůbec neohrozili. Nerozhodlo ani prodloužení, ve kterém jsme ubránili oslabení.

V samostatných nájezdech byli zručnější domácí, Kohúta překonali všichni čtyři exekutoři po kličce. Za nás se trefili jen Martin Ležatka s Vykopalem, v první sérii neproměnil Hrabal a ve čtvrté Červenka.