Z výjezdu do Plzně berou Panteři pouze bod

Po střelecky vyrovnaném průběhu zvládli hráči Plzně lépe nájezdy. Svěřenci Lukáše Petříka získali na západě Čech jeden bod za prohru 5:6 po nájezdech.

1. Liga , 6. kolo, ne 13.10.2024, Slavia VŠ Plzeň
FBŠ Slavia Plzeň
Goldea PANTHERS OTROKOVICE
6:5
1:1, 2:3, 2:1

FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň - Goldea PANTHERS OTROKOVICE 6:5pn

branky: 12. Jan Huleš, 30. Jakub Mikolášek, 40. Ondřej Balý, 43. Jakub Šedivý, 50. Michal Fuchs, N Michal Fuchs - 19. Jakub Haša, 25. František Vykopal, 31. František Vykopal, 37. František Vykopal, 57. Jakub Haša; rozhodčí: Václav John - Michal Tichý; vyloučení: 2:4; využití: 2:2; diváků: 123; zásahy brankářů: Daniel Dolák 30 - Matěj Buršík 25; po třetinách: 1:1, 2:3, 2:1, 0:0

Sestřih zápasu:

FBŠ Slavia Plzeň: Blažek, Trhlík - Švácha, Fuchs, Huleš, Jeníček, Blažek, Dolák, Rapp, Mikolášek, Hlinovský, Kuhajda, Med, Balý, Huml, Šedivý, Sloup, Dubský, Stejskal, Franc, Wopršálek
Goldea PANTHERS OTROKOVICE: Buršík, Pujin - Balner, Jiříček, Gál, Haša, Blažek, Máček, Vykopal, Stránský , Sovják, Kelemen, Kubíček, Procházka, Javořík

První třetina, která vinou opožděného příjezdu Otrokovic začala z 30-ti minutovým zpožděním, přinesla smírný výsledek 1:1. Na branku domácích zvládl odpovědět Haša.

Ve druhé třetině úřadoval na straně Panterů Vykopal, který v jejím průběhu stihl nastřílet hattrick dotáhl tým až do vedení 4:2. Důležitý moment pro další vývoj se však odehrál v samém závěru druhého dějství, konkrétně v poslední minutě. Nejprve hráči Goldea Panthers Otrokovice odmítli ve vyložené šanci odskočit na rozdíl tří branek, načež svým nedůrazem na své polovině dovolili domácím snížit na 3:4.

Závěr druhé třetiny vlil domácím novou krev do žil a výsledek ve třetí části otočili, když vyloučení Javoříka potrestal v 50. minutě Fuchs. Nakonec musel necelé 4 minuty před koncem zachraňovat bod pro Otrokovice Jakub Haša, který také využil početní výhodu.

Přes nevyužité šance Panterů a neproměněné trestné střílení domácích v prodloužení dospělo utkání až do nájezdů. Tam byli hráči Plzně úspěšní, když proměnili dva ze dvou, zatímco Gál a Balner neuspěli.

Napravit poslední neúspěchy se Panteři pokusí již tuto neděli v repríze loňského čtvrtfinále proti Hradci Králové.