Ústí n/L Domácí
2:3sn(1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)
Otrokovice Hosté
Ústí n/L
Fibiger (Weissgärber) - Semerád, Esterka, Täuber L., Horák, Kühnel - Kužel, Procházka, Kolstrunk, Vavruška, Kopecký, Štorek, Täuber J., Pavelka, Fuchsig, Stibor, Krbec, Šafařovský
Otrokovice
Michajlvovič (Malina) - Nagy Mi., Švajný, Ťopek, Kostka, Koníček - Zapletal, Sovják, Pešat, Petřík, Kittel, Jurčík, Vykopal, Szweda, Uhrinovský

branky: 9. Jakub Kolstrunk, 39. Mikuláš Krbec - 3. Lukáš Pešat, 39. Lukáš Petřík, Matěj Kostka; rozhodčí: Milan Baloun - Roman Šuvada; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků:312; zásahy brankářů: Tomáš Fibiger 16 - Radovan Michajlovič 10

Komentář k zápasu

Vstup do zápasu vyšel lépe hostům, kteří dokázali potrestat první dvouminutový trest pro domácí. Přesilovou hru využil po 13 vteřinách střelou ze strany Pešat. Panteři měli poté míček více na svých hokejkách. Ústí se soustředilo hlavně na defenzivní činnost a na brejkové situace. Jednu z nich využil po osmi minutách hry Kolstrunk a vyrovnal na 1:1. Na obrazu hry ovšem tato branka nic nezměnila. Další branka v první části nepadla a do kabin se šlo za stavu 1:1. Počet střel po první třetině byl 2 ku 10 ve prospěch hostí, což jen dokazuje jasnou převahu a trápení se v zakončení.

Druhá třetina pokračovala ve stejném duchu jako ta první. Hosté s míčkem a domácí v defenzivním postavení čekající na brejk. Na branku v této části hry si museli diváci počkat až do času 38:02, kdy poslal do vedení Krbec. Panteři ovšem odpověděli už za 38 sekund, když pěknou kombinaci zakončoval Petřík. Skóre tak bylo po dvou třetinách nerozhodné.

Ve třetí třetině se snažili hráči Otrokovic najít skulinu v obraně domácích. To se jim ovšem nepovedlo a závěrečné dějství základní hrací doby skončilo bez branek. Pantery tak čekalo již třetí prodloužení v řadě.

Otrokovice vyhrály úvodní buly prodloužení a okamžitě odvolaly Michajloviče z branky. Panteři tak zkoušeli hru 4 na 3, ale hned první střela mířila do zámezí. Situace se tedy obrátila a brankáře odvolali domácí. Ovšem Otrokovice dokázaly získat míček a opět Michajlovič mířil z branky. Následnou střelu hostí chytil domácí Fibiger, rychle rozehrál a mířil na střídačku. Hosté ihned napadali rozehrávku domácích a vypadalo to, že získají míček do zpět svého držení, ale místo toho byli vyloučeni za špatné střídání. Domácí měli příležitost přesilové hry, kterou nedokázali využít. Po skončení trestu se pokračovalo ve hře 4 na 4, načež hosté opět odvolali brankáře a pokračovali ve hře 5:4. Protože ani prodloužení nerozhodlo o vítězi, tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V prvních třech sériích dominovali brankáři, kteří nepustili za svá zády ani jeden míček. Rozhodovat tak musela náhlá smrt. Zatímco hostující Kostka hned ve 4. sérii proměnil, Krbec na Michajloviče recept nenašel a bod navíc si tak odvezli Panteři.

Ohlasy trenérů

Vyjádření trenéra domácího celku Florbal Ústí: "I přesto, že soupeř byl více na míčku, v prodloužení jsme klidně mohli sahat po dalším bodu. Chyběla větší odvaha při hře 4 na 3. Děkuji fanouškům, soupeři za utkání a přeji šťastnou cestu domů."

Vyjádření k zápasu trenéra hostí: "Utkání které bylo pod naše možnosti. Nedůraz. Málo úspěšná střelba, málo proměněných šancí. Proto jsme rádi za dva body. Děkuji soupeři za zápas."