Panteři se naladili na oslavy založení klubu vítězstvím nad Bohemians

19.11.2018 • Redakce

Panteři oslaví 20leté výročí založení po dvou výhrách

Florbalisté Otrokovic přečkají měsíc trvající reprezentační přestávku na osmém místě superligy. Rozhodl o tom povedený víkend, po tříbodovém pátečním vítězství v Liberci udolali doma v přímém souboji o osmou příčku Bohemians Praha 4:3 v prodloužení.

"Bude se nám lépe slavit," zmínil trenér Panterů Michal Kvapil sobotní oslavy 20 let založení klubu, které se budou konat již 24.11.2018. "Ukázali jsme lidem, že jsme zpátky. Doufám, že jsme se odrazili ze dna vzhůru."

Proti klokanům však měli Panteři namále. Ještě na začátku 52. minuty prohrávali 1:3 a prodloužení si vynutili až díky gólu Sovjáka 17 sekund před koncem poslední třetiny při risku bez brankáře.

"Vybrali jsme si slabší chvilku v prostřední třetině. Ale věřili jsme. Věděli jsme, že třetí třetinu máme dobrou," pronesl Michal Kvapil, jehož syn Lukáš v prodloužení završil obrat po precizně proměněném sólu. "Je jedno, kdo dá gól. Hlavně že ho vstřelíme."

Panterům po sérii tří porážek hodně pomohl návrat dlouhodobých marodů, zranění jsou už jenom Uhrinovský s Gálem. "Jde to hodně poznat. Třeba zápas na Vinohradech jsme odehráli v jedenácti lidech. Když máte z čeho brát, je to dobré. Snad už jsme si smůlu vybrali. Na hráčích byla deka, strašně chtěli. Deprimovalo je to. Teď už zase kabina žije," těší Kvapila proměna atmosféry.

Otrokovice Domácí
4:3p(1:0, 0:2, 2:1 - 1:0)
Bohemians Hosté
Otrokovice
Michajlovič(Malina) - Petřík, Szweda, Kostka, Zimmer, Nagy.Mi., Čevela - Sovják, Nagy.Ma., Zapletal, Švajný, Jurčík, Vykopal, Pešat, Haša, Kvapil, Volek,Rožnovják
Bohemians
Kotouček(Hyršl) - Zezulka, Dobisík, Forman, Ševčík, Ďopan, Cabejšek, Krbec - Šebek, Krebner, Juha, Netrefa, Šneberger, Kieler, Kindl, Chalabala, Kolsrunk

Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE - FbŠ Bohemians 4:3p

branky: 8. Jakub Haša, 52. Marek Zapletal, 60. Tomáš Sovják, 62. Lukáš Kvapil - 31. Patrik Kieler, 35. Matyáš Krebner, 43. Josef Juha; rozhodčí: Kamil Sojka - Tomáš Sojka; vyloučení: 1:0; využití: 0:1; diváků: 295; zásahy brankářů: Radovan Michajlovič 20 - Michal Kotouček 11; po třetinách: 1:0, 0:2, 2:1, 1:0;

Komentář kouče domácích, pana Michala Kvapila:Dnes jsme se opět snažili navázat na zlepšení ve třetí třetině pohárového zápasu. Úvod se nám relativně povedl, pak jsme si opět vybrali naši slabou chvilku, dnes to byla druhá třetina. Po přestávce jsme si opět řekli, že to nevzdáme a aktivní hrou si jdeme pro body. Doufám, že nám přestávka dodá další síly a navážeme na tyto dva dny. Děkuji hráčům za bojovnost a víru, divákům za podporu. Díky také soupeři a rozhodčím.

Komentář kouče hostů, pana Michala Jedličky: Dneska jsme tady zbytečně dva body nechali, škoda toho, že nedokážeme odbránit poslední vteřiny vyhraného utkání. Teď si odpočneme, doléčíme zranění, potrénujeme a budeme bojovat dál. Díky soupeři, rozhodčím a divákům.