Panteři udolali poslední Znojmo a udrželi se v osmičce

12.01.2019 • Redakce

Se stoprocentní bodovou bilancí vyšli florbaloví Panteři ze série tří zápasů proti moravským soupeřům.

Po televizních výhrách v Brně a doma nad Ostravou zdolali ve své hale poslední Znojmo 6:4 a zůstali v elitní osmičce, která si zahraje Superligové play off.

"Nesoustředěnou hrou jsme ze zápasu zbytečně udělali trochu drama. Nehráli jsme dobře, ale máme tři body," shrnul trenér Otrokovic Michal Kvapil.
Panteři inkasovali už na konci druhé minuty a poprvé se dostali do trháku až v 34. minutě. Vedení pak už nepustili. Vítězný gól vstřelil Lukáš Volek, který zvyšoval na 5:2.
"Zápas proti Znojmu byl těžší než pondělní proti Ostravě. Hlavně se na něho připravit. Věděli jsme, že soupeř bude vyčkávat a my budeme tím týmem, který bude hrát. Hra se nám nedařila, ale počítali jsme, že by to takhle mohlo vypadat. Bylo to více o naší hlavě než o dovednosti. Ve Střešovicích to bude daleko těžší," zmínil Kvapil nedělního soka.
Zápas na Tatranu odehrají Panteři už bez obránce Marka Švajného, který po utkání proti Znojmu odešel do Chodova.
"Oslabení to je. Kádr je naštěstí široký, takže máme z čeho vybírat. Máme tady mladé kluky, které zapracováváme. Míša Nagy je zkušený obránce a vedle sebe si může vychovat dalšího spoluhráče," doplnil Michal Kvapil.

Otrokovice Domácí
6:4(1:1, 2:1, 3:2)
Znojmo Hosté
Otrokovice
Michajlovič(Majrich) - Nagy.Mi, Švajný, Kostka, Petřík, Zimmer, Čevela - Pešat, Kittel, Vykopal, Jurčík, Rožnovják, Gál, Sovják, Zapletal, Volek, Szweda, Haša, Kvapil
Znojmo
Hándl(Chrást) - Horák, Procházka.V, Kladivo, Pánek, Kriš, Žižka, Daberger - Salava, Palát, Dvořák, Čihal, Procházka.J, Ďuriška, Juříček, Šindelář, Kucharič

Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE - TJ Znojmo LAUFEN CZ 6:4

branky: 16. Petr Kittel, 29. Matěj Kostka, 34. Tomáš Sovják, 46. František Vykopal, 53. Lukáš Volek, 59. Tomáš Sovják - 2. Petr Čihal, 25. Tomáš Kucharič, 54. Petr Čihal, 60. Martin Šindelář; rozhodčí: Martin Both - Vladimír Černín; vyloučení: 2:2; využití: 0:0; diváků: 312; zásahy brankářů: Radovan Michajlovič 19 - Jan Hándl 14; po třetinách:1:1, 2:1, 3:2;

Ohlasy trenérů

Komentář domácího trenéra, pana Michala Kvapila: "Dnes jeden z nejhorších výkonů na domácím hřišti nám přinesl 3 body. Naše hra byla nesoustředěná, dělali jsme spousty chyb při rozebírání standartek soupeře a trápili jsme se opět v zakončení. Zítra si musíme odpočinout a v neděli odjet na zápas jako nový tým. Děkuji soupeři za utkání"

Komentář hostujícího trenéra, pana Virgla: "Vyrovnané utkání, které rozhodly naše individuální chyby a neproměňování šancí. Děkujeme domácím."