Panteři jsou před dnešním domácím zápasem na pokraji vyřazení

10.03.2019 • Redakce

Florbalisté Otrokovic prohráli s Mladou Boleslaví i třetí utkání čtvrtfinále superligy florbalistů. V prvním domácím duelu padli těsně 5:7 a dnes od 18 hodin budou na Městské hale odvracet bezprostřední hrozbu vyřazení.

Panterům se vstup do sobotního střetnutí hrubě nepovedl, a když během 224 sekund čtyřikrát inkasovali, prohrávali na konci 17. minuty už 0:4. Ještě do první přestávky, ale Kvapil se Zapletalem skórovali a na začátku prostřední třetiny snížil na rozdíl jedné branky Pešat.

Zápas se přiostřil a v půlce druhé periody se po vzájemné půtce posadili na trestnou lavici domácí kapitán Michal Nagy a hostující Pluhař. Hra s menším počtem hráčů vyhovovala více Boleslavi a Řehoř jim zajistil znovu dvougólové vedení.

Třetí část nabídla velké drama. Hosté se sice rychle utrhli do tříbrankového vedení, dvě precizně provedená trestná střílení Matěje Kostky však dostala Pantery v čase 58:38 opět do kontaktu. Závěrečnou hru bez gólmana ale domácí nezvládli a hosté definitivně rozhodli střelou do prázdné klece.

Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE
5:7(2:4, 1:1, 2:2)
Technology Florbal MB
Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE
Michajlovič(Majrich) - Nagy, Petřík, Kostka, Zimmner, Szweda - Sovják, Zapletal, Volek, Rožnovják, Jurčík, Gál, Pešat, Kittel, Kvapil, Vykopal
Technology Florbal MB
Bauer(Musil) - Krzyžanek, Novák, Řehoř, Zakonov - Chroust.Ta, Chroust.To, Bína, Tokoš, Pluhař, Gruber, Höffer, Curney, Natov, Tomašík

Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE - Technology Florbal MB 5:7

branky: 18. Lukáš Kvapil, 18. Marek Zapletal, 21. Lukáš Pešat, 48. Matěj Kostka, 59. Matěj Kostka - 13. Jan Natov, 14. Tadeáš Chroust, 16. Jakub Bína, 17. Jiří Curney, 33. Jan Řehoř, 41. Filip Zakonov, 60. Martin Tokoš; rozhodčí: Libor Gavlas - Lukáš Mikula; vyloučení: 3:1; využití: 0:1; diváků: 362; zásahy brankářů: Radovan Michajlovič 21 - Lukáš Bauer 18; po třetinách: 2:4, 1:1, 2:2;

Ohlasy trenérů

Komentář domácího trenéra, pana Michala Kvapila:"Dnes jsme bohužel zahráli velmi špatně první třetinu, kdy se soupeř dostal do vedení 4:0, sice po timeoutu jsme se trochu přitáhli, ale stále jsme měli hrát z dobré obrany. Dnes jsme měli daleko více příležitostí skórovat oproti dvěma zápasům venku, je potřeba tyto nabídnuté šance využívat. Půjdeme se z toho vyspat a zítra je před námi nová výzva, vzít si z dneška pozitivní věci a jít do toho za stavu 0:0 a pokusit se uhrát zítřejší zápas. Děkuji vynikajícím divákům za podporu, doufám, že nás přijdou podpořit i zítra."

Komentář hostujícího trenéra, pana Jana Pazdery: "Měli jsme až moc opatrný vstup do zápasu, kdy nás vůbec nezdobila naše aktivní hra. Pomohl nám gól z přesilovky, díky kterému jsme zvýšili aktivitu s míčem i bez něj a šli do zaslouženého vedení 4:0. Soupeř se pak vrátil díky třem gólům z dálky do zápasu. Naštěstí nás tento moment nezlomil, uklidnili jsme hru a šli do zaslouženého vedení. Závěr z naší strany byl ubojovaný. Těšíme se na zítřek."