Tým Navláčil PANTHERS OTROKOVICE v úvodním utkání těsně podlehl Chodovu 6:7.

Livesport Superliga , 1. kolo, so 11.9.2021, SH Štěrkoviště
FAT PIPE Florbal Chodov
6:7
4:3, 2:4, 0:0

Navláčil PANTHERS OTROKOVICE - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 6:7

branky: 8. František Vykopal, 9. David Ležatka, 16. Martin Ležatka, 19. František Vykopal, 29. Ronald Gašparík, 36. František Vykopal - 5. Petr Majer, 5. Mikuláš Komárek, 9. Mikuláš Komárek, 22. Martin Skřivánek, 26. Martin Řezáč, 27. Ondřej Vošta, 28. Marek Vávra; rozhodčí: Kamil Sojka - Tomáš Sojka; vyloučení: 1:3; využití: 2:0; diváků: 110; zásahy brankářů: Adam Kohút 13 - Vojtěch Šimůnek 12; po třetinách: 4:3, 2:4, 0:0;

PANTHERS OTROKOVICE B: Kohút (Majrich) - Kvapil, Halama, Hrabal, Medek, Hájek - Vykopal, Gašparík, Nehila, Petřík(C), Jurčík, Štourač, Ležatka.D, Ležatka.M, Červenka, Malý, Máček, Krčma
FAT PIPE Florbal Chodov: Šimůnek (Pergler) - Vávra, Slunéčko, Sýkora, Bauer, Podhráský - Maxa, Komárek, Plíhal, Vošta, Vávra, Ondrušek, Řezáš, Skřikánek, Eremiáš, Majer, Balatka

Panteři v úvodním superligovém zápase sezony nebodovali, za statečný a odvážný výkon proti favorizovanému Chodovu si však minimálně jeden bod zasloužili. V obnovené premiéře trenéra Karla Ševčíka a ve staronové hale na Štěrkovišti podlehli nejtěsnějším rozdílem gólu 6:7.

Brankář slovenské reprezentace Adam Kohút se nestačil v české nejvyšší soutěži pořádně rozkoukat a na konci 5. minuty dvakrát během 11 vteřin inkasoval. Panterům ale stačilo jen 26 vteřin a Vykopal s Davidem Ležatkou vyrovnali. Přestože Pražané záhy odpověděli, Martin Ležatka s Vykopalem do konce gólově bohaté první třetiny skóre otočili.

Brankostroj pokračoval i v prostřední části. Chodov čtyřmi zásahy v rozmezí necelých sedmi minut odskočil na rozdíl tří branek, Panteři ale nesložili zbraně a ještě do druhé pauzy se dostali se soupeřem opět do kontaktu, o což se zasloužila produktivní dvojice Gašparík-Vykopal.

V závěrečném dějství měly oba týmy jednu přesilovku, jenže ji nevyužili. Panteři v závěru zkusil risk bez brankáře, ale skóre se už nezměnilo. Další tři duely odehrají venku.