Panteři zakončili rok výhrou ve Varech, trefil ji bývalý hráč soupeře Zapletal

A-tým závěrečný superligový zápas kalendářního roku 2022 zvládl. V Karlových Varech přetlačil nováčka 4:3, Západočechy porazil i podruhé v sezoně a v superligovém pořadí si polepšil na 11. místo. Ztrátu k postupu do předkola play-off tak snížil na dva body.

Livesport Superliga, 17. kolo, čt 29.12.2022, HMS Karlovy Vary
Karlovy Vary
3:4
2:1, 1:2, 0:1

FB Hurrican Karlovy Vary - PSG PANTHERS OTROKOVICE 3:4

branky: 10. Tomáš Navrátil, 16. Tomáš Navrátil, 32. Lukáš Macháček - 10. František Vykopal, 23. Vlastimil Červenka, 30. Tomáš Sovják, 46. Marek Zapletal; rozhodčí: Jiří Kropáček - Tomáš Novák; vyloučení: 1:0; využití: 0:1; diváků: 230; zásahy brankářů: Jan Eckhardt 15 - Adam Kohút 15; po třetinách: 2:1, 1:2, 0:1

Sestřih zápasu:

Karlovy Vary: Eckhardt, Varadi - Korbel, Zeman, Lang, Kalaš, Smolka - Macháček, Navrátil, Zahraj, Eliáš, Zavadil, Velc, Lebeda, Strachota, Hurt, Klápa, Toma, Nicklas, Ernst
PANTEŘI: Kohút, Pujin - Sovják, Kubíček, Hamala, Šefčík, Kopecký, Medek - Hrabal, Grlický, Kelemen, Minich, Nehila, Vykopal, Zouhar, Červenka, Zapletal, Grich

Střelecky vyrovnanou první třetinu jsme prohráli 1:2. Kohúta překonal dvakrát Navrátil, mezi jeho góly se prosadil Vykopal. Prostřední třetinu jsme herně jasně opanovali, z převahy jsme vytěžili vedení 3:2, po samostatné akci se trefil Červenka a z přesilovky Sovják. Domácí ale z jedné ze dvou střel ve druhé třetině srovnali.

Vítězství nám tak zajistil v čase 45:44 Zapletal, který se do Otrokovic vrátil před měsícem právě z Karlových Varů, kde hostoval. Na skóre už nic nezměnila ani domácí power play.