Bídný start sezony, Panteři prohráli také třetí utkání o gól

Ambice A-týmu Panterů dostávají hned na začátku sezony trhliny. Navzdory příznivému losu získal tým ze tří úvodních kol pouze bod. Všechny tři zápasy prohrál nejtěsnějším rozdílem o gól, naposledy v neděli v hale Královských Vinohrad 6:7. V superligové tabulce tak Panterům patří až 12. místo.

Livesport Superliga, 3. kolo, ne 18.9.2022, TJ Sokol Vinohrady
Vinohrady
7:6
1:2, 6:0, 0:4

TJ Sokol Královské Vinohrady - PSG PANTHERS OTROKOVICE 7:6 (1:2, 6:0, 0:4)

Branky: 7. O. Stuchlík, 24. Klápa, 25. T. Gärtner, 27. Hájek, 30. Pergler, 31. Klápa, 35. Procházka - 10. Halama, 13. Halama, 42. Kelemen, 46. Vykopal, 58. Sovják, 60. Gašparík. Rozhodčí: Drápal - Pospíšil. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. Diváků: 110. Zásahy brankářů: Křepelka 25 - Steiger 19.

Vinohrady: Křepelka (Blumbergs) - Kužel, Hartman, Kellerman, Procházka Jiří, Stuchlík O. , Procházka Jan - Máca, Pergler, Klápa, Gärtner D., Gärtner.T, Trojáček, Stuchlík Z., Pinkas, Plíhal, Kosterich, Blažej, Hájek
PANTEŘI: Steiger (Pujin) - Medek, Sovják, Kubíček, Jurčík, Šefčík, Grlický, Kopecký - Nehila, Vykopal, Červenka, Gašparík, Hrabal, Grich, Kostka, Krčma, Kelemen, Halama

Zápas začal s téměř hodinovým zpožděním, které nabrali Panteři při komplikované cestě do Prahy po dálnice D1. Přesto první třetinu po dvou trefách Halamy vyhráli 2:1. V prostřední části však stejně jako v pátek doma s Ostravou úplně vypadli z role a po šesti brankách domácích v řadě tak rázem prohrávali 2:7. Druhý gól přitom inkasovali při vlastní přesilovce, Gašparík navíc zahodil trestné střílení.

V třetí periodě Panteři dotahovali, nastartoval je gól Kelemena v oslabení, pak proměnil trestné střílení Vykopal. Na srovnání měli 15 minut, jenže se prosadili až při power-play v 58. minutě a Gašparík dal kontaktní branku 19 vteřin před koncem. Na srovnání tak nezbyl čas.

Příští utkání odehrají Panteři v sobotu doma s mistrovskou Mladou Boleslaví.