Muži vyhráli doma podruhé za sebou, velký obrat v zápase s Angels završili v nájezdech

Dva roky a 23 zápasů po sobě nedokázali doma zvítězit v nejvyšší soutěži, teď florbalisté Navláčil PANTHERS OTROKOVICE vyhráli před svými fanoušky dva duely po sobě. Poté, co v televizním utkání zdolali v Městské hale Ostravu, přetlačili Black Angels 8:7 v nájezdech a v hale na Štěrkovišti, kam se letos vrátili po třech letech, slavili superligové vítězství poprvé od 25. února 2018.

Livesport Superliga , 15. kolo, st 17.11.2021, SH Štěrkoviště
Black Angels
8:7sn
3:2, 1:3, 3:2 - 0:0

Navláčil PANTHERS OTROKOVICE - BLACK ANGELS 8:7pn

branky: 1. Ronald Gašparík, 14. František Vykopal, 20. David Medek, 36. Peter Nehila, 49. Jakub Grich, 50. Ronald Gašparík, 51. Jakub Grich, N František Vykopal - 3. Matouš Burian, 5. Radek Hanák, 24. Jakub Hromada, 28. Jakub Hromada, 30. Jakub Boček, 44. Matěj Boček, 45. Adam Bouček; rozhodčí: Libor Gavlas - Lukáš Mikula; vyloučení: 2:1; využití: 0:1; diváků: 189; zásahy brankářů: Adam Kohút 14 - Ondřej Matiášek 11; po třetinách: 3:2, 1:3, 3:2, 0:0;

PANTHERS OTROKOVICE B: Kohút (Steiger) - Petřík, Halama, Kelemen, Medek, Sovják, Maťcha - Vykopal, Gašparík, Nehila, Jurčík, Grich, Nehila, Ležatka, Červenka, Máček, Kopecký
Black Angels: Matiášek (Körber) - Obuškevič, Fryš, Novotný, Straka, Svatoš - Boček.M, Burian, Kopecký, Ludvík, Čáslava, Pícha, Hromada, Boček.J, Bouček, Hanák.R, Hanák.T, Renčín

I když Pantery poslal do vedení už po 41 vteřinách Gašparík, na jejich výhru to ve svátečním zápase dlouho nevypadalo. Andělé výsledek rychle otočili a v polovině zápasu vedli 5:3. Nehila sice do druhé pauzy korigoval na rozdíl gólu, jenže pražský tým si ve 45. minutě vytvořil náskok tří branek. Pak už ale padaly míčky jen do jeho sítě.

V čase 50:22 bylo srovnáno, v rozmezí pouhých 89 vteřin se postupně trefili Grich, Gašparík a znovu Grich. Panteři mohli dokonat otočku ve skóre v přesilovce, jenže v té byli rádi, že neinkasovali. Zápas tak šel do prodloužení, ve kterém neproměnil sólo Hrabal a na druhé straně zachránil domácí nejdříve tygřím skokem Kohút a pak tyčka. A když Panteři přežili oslabení po přísném vyloučení Gašparíka, musely rozhodnout nájezdy.

I v těch domácí od začátku zaostávali. Za stavu 2:1 pro hosty zvládl první kritický moment Kohút, který vychytal Hanáka, ve třetí sérii srovnal Gašparík střelou pod rukou brankáře. Pak se znovu zaskvěl Kohút proti nejlepšímu střelci Superligy Jakubu Bočkovi a vítěznou trefu si tak připsal hrdina nájezdů - čarující František Vykopal. V první sérii přelstil gólmana střelou mezi nohama a ve čtvrté ho přehodil, když si míček bleskově nabral na čepel.

Panteři se udrželi v superligové tabulce 10. místo a už v sobotu od 19 hodin se pokusí na Štěrkovišti přidat třetí domácí výhru po sobě v zápase proti Pardubicím.