Panteři přišli v patnáctigólové přestřelce s klokany o bod 14 vteřin před koncem

Stejně jako před rokem prohrálo áčko Panterů úvodní superligový zápas sezony na Štěrkovišti se soupeřem z Prahy nejtěsnějším rozdílem jednoho gólu. Po loňské porážce 6:7 od Chodova podlehli Bohemians 7:8, rozhodující gól přitom inkasovali 14 vteřin před koncem.

Livesport Superliga, 1. kolo, so 10.9.2022, SH Štěrkoviště Otrokovice
Bohemians
7:8
2:2, 2:3, 3:3

PSG PANTHERS OTROKOVICE - FbŠ Bohemians 7:8

branky: 5. Filip Hrabal, 13. Ronald Gašparík, 22. David Medek, 29. Matěj Kostka, 44. Vlastimil Červenka, 56. Matěj Kostka, 58. Jakub Grich - 1. Tomáš Trnka, 15. Ondřej Kawulok, 28. Jaroslav Petrák, 34. Jaroslav Petrák, 38. Jan Dobisík, 47. Jaroslav Petrák, 55. Martin Kisugite, 60. Jakub Buršík; rozhodčí: Martin Both - Vladimír Černín; vyloučení: 3:1; využití: 0:2; diváků: 219; zásahy brankářů: Miroslav Steiger -8 - Tomáš Hyršl -7; po třetinách: 2:2, 2:3, 3:3;

PANTEŘI: Steiger (Pujin) - Halama, Kopecký, Sovják, Kostka, Horák, Kubíček, Medek - Hrabal, Červenka, Grlický, Gašparík, Vykopal, Kelemen, Jurčík, Grich, Krčma, Nehila, Šefčík
Bohemians: Hyršl (Zavřel) - Čihák, Kawulok, Zezulka, Malič, Šimáně, Řehoř, Strand, Šebek - Rod, Petrák J., Bílek, Virga, Dobisík, Hronek, Petrák K., Rozkovec, Gajdoš, Kisugite, Buršík

Den před zápasem postihla mužstvo jobovka, gólmanská jednička Adam Kohút musela na operaci zánětu slepého střeva a místo slovenského reprezentanta šel mezi tyče Miroslav Steiger. Přestože inkasoval osm gólů, nezklamal a chytil několik těžkých střel.

Skóre atraktivního zápasu se přelévalo z jedné strany na druhou. Otevřeli ho hosté, Panteři pak vedli 2:1, 3:2 a 4:3, na druhou pauzu ale odcházeli do kabin za nepříznivého stavu 4:5.

Drama vygradovalo v závěrečném dějství. Poté, co po samostatném úniku srovnal Červenka, se Bohemians utrhli v čase 54:33 do dvoubrankové náskoku. Vzápětí ale snížil Kostka překvapivou ránou z dálky a v 58. minutě přiblížil prodloužení Grich, jehož trefu museli potvrdit rozhodčí při zkoumání videozáznamu. Když už se zdálo, že se bude prodlužovat, zmrazil domácí hráče i slušně zaplněnou halu Buršík přesnou střelou od levého mantinelu.

O první body sezony se tak Panteři pokusí příští pátek opět v domácím duelu s Ostravou.