Panteři prohráli i druhý víkendový duel

29.10.2018 • Redakce

Panteři prohráli i druhý víkendový duel a vypadli z elitní osmičky Tipsport Superligy

Ještě v 55. minutě vedli doma nad Českou Lípou 2:1, totální kolaps v závěru zápasu však odsoudil Pantery k porážce 2:5.

"Bylo to strašné. Je to pořád dokola. Zápasy si prohráváme sami. Chybí nám nasazení, vůle zvítězit. Netuším, proč. Něco si řekneme, ale marně. Děláme zbytečné individuální chyby a nedaří se nám nakopnout," shrnul trenér Otrokovic Michal Kvapil.
Panteři měli dvě třetiny herně navrch, jenže v závěrečné části odpadli.

"Musíme si to vyříkat a jasně si stanovit, co bude. Takhle to dál nejde. Byli jsme drsní už po zápase v Ostravě a nepomohlo to," zmínil Kvapil páteční porážku.

Panteři tak nezvládli dva klíčové zápasy s přímými konkurenty v boji o postup do play off a poprvé v sezoně vypadli z elitní osmičky.
"Soutěž je ještě dlouhá, ale tyhle body budou strašně chybět. V pátek musíme vyhrát na Vinohradech a věřit, že nás to nakopne," dodal Kvapil.
Při rostoucí marodce to ale nebude snadné ani u předposledního týmu superligy. Panterům chybí Pešat, Michal Nagy, Gál, Uhrinovský a nově i Matěj Kostka, který se zranil v závěru nedělního zápasu.

Otrokovice Domácí
2:5(1:1, 1:0, 0:4)
Česká Lípa Hosté
Otrokovice
Michajlovič (Malina)- Kostka, Nagy.Ma, Zimmer, Kvapil, Čevela- Sovják, Rožnovják, Jurčík, Zapletal, Szweda, Švajný, Kittel, Volek, Vykopal, Petřík
Česká Lípa
Dvořák (Nechvíle)- Mlejnek, Pastor, Slaný, Štěrba, Burian- Dzierza, Spilka,Tichý, Karel, Matějíček, Jansa, Novotný, Kněžour, Jirsa, Krajcigr, Vlček

Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE - FBC 4CLEAN Česká Lípa 2:5

branky: 15. Marek Zapletal, 32. Petr Kittel - 8. Štěpán Slaný, 55. Štěpán Slaný, 56. Petr Novotný, 59. Radek Krajcigr, 59. Štěpán Slaný; rozhodčí: Pavel Kačer - Ondřej Vašíček; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 320; zásahy brankářů: Radovan Michajlovič 14 - Jan Dvořák 22; po třetinách: 1:1, 1:0, 0:4;

Ohlasy trenérů

Vyjádření trenéra domácích Michala Kvapila: "Je to pořád stále dokola, připadá nám to, že nemáme nic v srdci, nikdo nám nedá vítězství zadarmo, pokud se o něj sami neporveme a nebudeme mít chuť vítězit. Musíme se omluvit divákům, za to, co jsme předvedli, pokud se v nás neprobudí Panteři, nebudeme vyhrávat. Spousta neproměněných šancí a individuální chyby rozhodly, že nemáme nic. Díky soupeři za utkání."

Vyjádření trenéra hostů Jiřího Stožického: Dneska se nám po dlouhé cestě nepovedla první třetina, kterou jsme ze štěstím uhráli na remíze. Od druhé třetiny jsme byli myslím lepší a povzbuzeny třetími třetinami v posledních zápasech jsme věřili, že zápas otočíme. Jsme rádi, že jsme zvládli 3 zápasy za dní, bylo to hodně náročné. Děkuji soupeři za zápas.