Panteři prohráli na Spartě, pohřbila je opět prostřední třetina

A-tým PSG Panthers nenavázal na první vítězství sezony a z haly pražské Sparty odjel s porážkou 5:8. Zápas prohrál opět v prostřední třetině, kterou projel 0:4.

Livesport Superliga, 7. kolo, so 15.10.2022, UNYP ARENA
Sparta
8:5
2:3, 4:0, 2:2

ACEMA Sparta Praha - PSG PANTHERS OTROKOVICE 8:5

branky: 6. Kristián Kozák, 12. Jiří Curney, 23. Jiří Curney, 34. Mikuláš Krbec, 36. Mikuláš Krbec, 36. Robert Košir, 46. Robert Košir, 60. Mikuláš Krbec - 4. Martin Grlický, 10. František Vykopal, 20. Jiří Halama, 42. Martin Grlický, 60. Ronald Gašparík; rozhodčí: Jakub Furmánek - Vlastimil Šolc; vyloučení: 1:1; využití: 1:0; diváků: 452; zásahy brankářů: Viktor Hejna 17 - Adam Kohút 10; po třetinách: 2:3, 4:0, 2:2

Sparta: Hejna (Beneš) - Bartoš, Křenek, Kuchynka, Sedláček, Pruner - Jonsson, Kolstrunk, Juha, Zouzal, Kozák, Košíř, Fišer, Curney, Petráň, Čermák, Andrášek, Kareš, Krbec
PANTEŘI: Kohút (Steiger) - Kubíček, Kostka, Sovják, Kopecký, Šefčík - Grlický, Kelemen, Grich, Červenka, Gašparík, Jurčík, Hrabal, Nehila, Halama, Vykopal

Zápas začal náš tým dobře, Grlický si navedl míček na střed a ranou z osy hřiště otevřel skóre. Vedení ale dlouho nevydrželo, Kozák nachytal Kohúta dalekonosnou střelou od mantinelu. První třetinu jsme přesto vyhráli 3:2 díky brance Halamy do šatny 14 vteřin před pauzou.

Vstup do druhého dějství ale Panteři zaspali, po prozkoumání videa sice rozhodčí gól Sparty neuznali, nepokrytý Curney ale vzápětí srovnal. Nerozhodný stav vydržel do 34. minuty, Pražané pak třemi slepenými góly odskočili, pokaždé neobsazeným hráčem v předbrankovém prostoru.

Naději na bodový zisk oživil svojí druhou trefou v zápase Grlický, po výpadu Košira zpoza brány jsme ale opět prohrávali o tři góly. Na výsledném rozdílu už nic nezměnily ani dvě branky v poslední minutě, kdy to Panteři zkusili při power-play bez gólmana.

Příští týden čeká A-tým další kolo poháru Českého florbalu, kdy zavítá na palubovku Aligators a to ve středu 19. října od 19 hodin.