Panteři prohráli v Ostravě a na předkolo play-off si tak musí ještě počkat

Neplodné přesilovky a naopak neubráněná oslabení stály za porážkou A-týmu Navláčil Panthers Otrokovice v zápase v Ostravě. Po nucené týdenní covidové pauze prohráli jinak vyrovnané utkání 4:6 a zkomplikovali si tak boj o postup do superligového předkola play-off. O to je může připravit dvojice Česká Lípa a Pardubice, která sice ztrácí 5 bodů, respektive 6 bodů, ale oba konkurenti mají k dobru dohrávku a Lípa také lepší bilanci vzájemných zápasů. Pantery čekají už jen dva domácí duely se Střešovicemi a Libercem.

Livesport Superliga , 25. kolo, ne 30.1.2022, ČPP Aréna Ostrava
FBC ČPP Ostrava
PANTHERS OTROKOVICE B
6:4
2:1, 1:1, 3:2

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - Navláčil PANTHERS OTROKOVICE 6:4

branky: 8. Filip Šubert, 19. Michal Sládek, 27. Šimon Kuczera, 52. Ladislav Gál, 55. Ladislav Gál, 60. Ladislav Gál - 19. Peter Nehila, 27. Ronald Gašparík, 54. Filip Hrabal, 55. František Vykopal; rozhodčí: Pavel Kačer - Ondřej Vašíček; vyloučení: 2 + Šimon Soukup 5:4; využití: 2:0; diváků: 90; zásahy brankářů: Jan Binder 18 - Adam Kohút 16; po třetinách: 2:1, 1:1, 3:2;

Sestřih utkání:

FBC ČPP Ostrava: Binder (Janík) - Kuczera, Jakubec, Šubert, Klimscha, Zimmer, Pum, Mikoláš, Vítovec, Burýšek - Pešat, Gál, Stibor, Sládek, Chatrný, Elbl, Soukup, Herblich, Sedláček
PANTHERS OTROKOVICE B: Kohút (Steiger) - Hrabal, Petřík, Sovják, Halama, Kopecký, Kelemen, Maťcha, Medek - Červenka, Nehila, Gašparík, Ležatka, Grich, Jurčík, Máček, Vykopal

Panteři v Ostravě inkasovali jako první v 8. minutě a od té doby marně dotahovali manko, přičemž pouze jednou se jim povedlo vyrovnat a to na 1:1. Střelecky je netrápil jejich bývalý spoluhráč Ladislav Gál, který vteřinu před koncem při otrokovické power play zkompletoval střelou do prázdné brány hattrick.

Panteři doplatili na neproměňování šancí, Ostravu dokonce přestříleli 22:21, jenže nevyužili ani pětiminutovou přesilovku. Nejvíce je musela mrzet početní výhoda v závěru, kterou zvýraznili odvoláním brankáře. Sami naopak v oslabení dvakrát inkasovali.

Předposlední zápas základní části odehrají v neděli 6. února od 18 hodin se Střešovicemi.