Panteři prohrávají po domácích zápasech play-down s Karlovými Vary 0:2

Situace A-týmu PSG Panthers Otrokovic v boji o udržení superligy začíná být kritická. Po sobotní porážce prohrál i nedělní zápas play-down s Karlovými Vary (3:5) a na západě Čech bude odvracet bezprostřední hrozbu sestupu.

Livesport Superliga, 2. kolo, ne 26.3.2023, SH Štěrkoviště Otrokovice
PANTEŘI
Karlovy Vary
3:5
2:1, 1:3, 0:1

PSG PANTHERS OTROKOVICE - FB Hurrican Karlovy Vary 3:5

branky: 6. František Vykopal, 13. Martin Ležatka, 33. Peter Nehila - 12. Matěj Svatek, 31. Matyáš Velc, 35. Matyáš Velc, 36. Michal Klápa, 57. Michal Klápa; rozhodčí: Kamil Sojka - Tomáš Sojka; vyloučení: 1:0; využití: 0:1; diváků: 213; zásahy brankářů: Adam Kohút 9 - Daniel Váradi 20; po třetinách: 2:1, 1:3, 0:1

Sestřih utkání:

PANTEŘI: Kohút, Pujin - Sovják, Halama, Šefčík, Kubíček, Kelemen, Grlický - Grich, Hrabal, Nehila, Zapletal, Minich, Šťourač, Vykopal, Červenka, Ležatka M., Ležatka D., Kopecký
Karlovy Vary: Váradi, Ernst, Eckhardt - Korbel, Nushart, Zeman - Strachota, Klápa, Svatek, Zavadil, Navrátil, Lebeda, Lang, Hurt, Velc, Zahraj, Tomčo, Torma, Šimeček, Kalaš

Také ve druhém utkání jsme se ujali vedení, chybu soupeře v rozehrávce potrestal Vykopal. Na vyrovnaní Svateka odpověděl Martin Ležatka a první třetinu, ve které jsme byli střelecky aktivnější, jsme vyhráli 2:1.

Zápas se lámal v jeho polovině. Sovjákův gól rozhodčí odvolali na základě trenérské výzvy Varů. Při vyloučení Minicha neproměnil Vykopal trestné střílení a hosté následně využili i druhou početní výhodu v sérii. Ještě jednou jsme vedli po střele kapitána Nehily, Hurricans ale dvěma slepenými góly do druhé pauzy výsledek otočili.

Závěrečná třetina se pak nesla v duchu marného dobývání brány Karlových Varů, po Klápově trefě jsme zkusili power-play, ale ani risk bez gólmana nevyšel.