Panteři si k Vánocům nadělili 3 body z Brna

22.12.2018 • Redakce

Panteři zvládli v Brně poslední zápas roku a jsou opět osmí

Florbalisté Otrokovic porazili v superlize Brno i podruhé v sezoně. V závěrečném zápase kalendářního roku zvítězili v jihomoravské metropoli přesvědčivě 6:2, a domácím tak v přímém přenosu stanice ČT sport pokazili oslavy 25 let klubu.

"Museli jsme dotáhnout ztrátu," připomenul obránce Matěj Kostka, že Panteři měli před derby na soupeře manko tří bodů. Díky vítězství se na Bulldogs bodově dotáhli a v tabulce přeskočili také Bohemians. Svátky tak stráví na osmém a posledním postupovém místě do vyřazovací části. "Od nového roku se budeme snažit jen vítězit, abychom postoupili v pohodě do play off," přeje si Kostka.
Moravské derby bylo dlouho vyrovnané herně i výsledkově, ještě v 34. minutě svítily na ukazateli stavu dvě jedničky. Pak ale po přesné nahrávce Pešata zavěsil Kvapil a Panteři už vedení nepustili. V nástupu do prostřední třetiny ho po gólech Rožnovjáka s Kittelem navýšili, Kostka s Kvapilem pak v závěru pečetili výhru Otrokovic do prázdné brány při power play soupeře.
"Od nějaké 25. minuty jsme začali více běhat, zlepšili jsme pohyb, dostali jsme se do tempa a více jsme se tlačili do zakončení. Tím se zápas zlomil," vystihl Kostka.
První utkání v novém roce sehrají Panteři doma 7. ledna v 19:30 proti Ostravě v historicky prvním TV utkání z Otrokovic.

Brno Domácí
2:6(1:1, 0:1, 1:4)
Otrokovice Hosté
Brno
Kuhn(Bartek) - Vojtíšek, Galuszka, Surkoš, Koláčný - Mráz, Lorenc, Ulman, Grlický, Němec, Leško, Kadavý, Pešák, Marek, Michálek, Fajt, Žák, Pešek
Otrokovice
Michajlovič(Majrich) - Nagy.Mi, Zimmer, Petřík, Kostka, Kvapil, Čevela, Szweda - Pešat, Kittel, Gál, Sovják, Zapletal, Vykopal, Jurčík, Volek, Švajný, Rožnovják

Bulldogs Brno - Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE 2:6

branky: 16. Tomáš Pešek, 46. Tomáš Kadavý - 11. František Vykopal, 34. Lukáš Kvapil, 42. Martin Rožnovják, 45. Petr Kittel, 59. Matěj Kostka, 60. Lukáš Kvapil; rozhodčí:Libor Gavlas - Lukáš Mikula; vyloučení: 3:3; využití: 1:2; diváků: 913; zásahy brankářů: Filip Kuhn 22 - Radovan Michajlovič 14; po třetinách: 1:1, 0:1, 1:4;

Komentář trenéra hostů, p. Kvapila: Dnešní utkání bylo o tom, kdo bude víc trpělivější, kdo dodrží danou taktiku a využije nabídnuté šance. První dvě třetiny jsme s tím měli trošku problém, ale třetí třetinu jsme si jasně řekli, jaký máme cíl a za tím jsme si šli. Děkuji fanouškům za podporu a soupeři za utkání, přeji hezké svátky všem.

Komentář trenéra domácích Davida Kyzlinka: Dnes to bylo o trpělivosti a té měli více hosté. Bohužel jsme dnes hráli hodně minut v oslabení a to nám vzalo mnoho sil. Snažili jsme se udělat pro výsledek. Děkuji hráčům a fantastickým divákům.