Panteři v zápase o šest bodů prohráli v Ostravě

26.10.2018 • Redakce

Sérii pěti utkání proti tabulkově blízkým soupeřům začali florbalisté Hu-Fa Panthers Otrokovice porážkou 4:7 v Ostravě.

Pokud by Otrokovice v Ostravě vyhrály, mohly je vystřídat na sedmém místě superligové tabulky. Teď ale ztrácejí na svého rivala bodů pět.
Panterům utekl stejně jako v předchozích zápasech začátek a už ve 13. minutě prohrávali 0:2. Otrokovice se v první třetině zmohly na jedinou střelu na branku, kterou Marek Zapletal snižoval na rozdíl gólu.
V prostředním dějství ztráceli Panteři dvakrát tři branky, do závěrečné části si však nesli nadějný stav 4:5. V poslední dvacetiminutovce už ale střílela do černého jen Ostrava a trenér Kvapil byl po zápase hodně kritcký.
"Nelíbilo se mi naše nasazení, střelba byla slabá, neměli jsme tlak do brány. Individuálně jsme propadali, ve hře jeden na jednoho jsme byli horší," shrnul Kvapil.

Panteři můžou složit reparát v neděli doma, kdy od 18 hodin v Městské hale hostí Českou Lípu.

Ostrava Domácí
7:4(2:1, 3:3, 2:0)
Otrokovice Hosté
Ostrava
Otrokovice

FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA - Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE 7:4

branky: 8. Jiří Šebesta, 13. Jakub Mendrek, 22. Filip Čonka-Skyba, 27. Jan Křiva, 31. Jan Křiva, 53. Václav Jurdzin, 60. Filip Čonka-Skyba - 16. Marek Zapletal, 30. Marek Zapletal, 32. Martin Rožnovják, 37. Martin Nagy; rozhodčí: Libor Gavlas - Lukáš Mikula; vyloučení: 2:2; využití: 0:0; diváků: 152; zásahy brankářů: Štěpán Laja 9 - Radovan Michajlovič 15; po třetinách: 2:1, 3:3, 2:0;

Ohlasy trenérů

Komentář trenéra hostí pana Michala Kvapila: O výsledku rozhodlo naše nasazení, slabá střelba a tlak do brány. Individuální propady a hra 1na1. Lepší druhá třetina nám zápas nevyhraje. Zápas o 6 bodů jsme nezvládli. Děkuji našim fanouškům za podporu a soupeři za utkání.

Komentář trenéra domácích pana Karla Ševčíka: Dnes se hrálo o šest bodů a nasazení obou týmů bylo velmi vysoké. Chytili jsme začátek a jen skvělý Michajlovič zamezil výraznějšímu vedení. Postupem času se Panteři rozehráli, začali pressovat a hráli vabank. V těchto fázích bylo pro nás velmi těžké zápas držet v naší režii. Poučili jsme se z minulých zápasů a v závěru jsme se snažili být velmi zodpovědní. Jsem také rád, že máme už všechny 3 lajny kvalitní a nemusíme hrát v závěru na krev. Soupeři děkuji za zápas a přeji šťastnou cestu domů.