Panteři vyhráli v Pardubicích, do čtvrtfinále si je vybrala Boleslav

Florbalisté Otrokovic si v závěrečném kole zajistili postup do play-off Superligy. Díky vítězství 3:2 v Pardubicích skončili po základní části sedmí a ve čtvrtfinále se v sérii na čtyři výhry střetnou s Mladou Boleslaví.

Superliga 2018/2019, 26. kolo, ne 24.2.2019, SH Dašická Pardubice
Pardubice
PANTHERS OTROKOVICE B
2:3
2:0, 0:2, 0:1

Sokol Pardubice - Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE 2:3

branky: 1. Václav Oubrecht, 19. Lukáš Prix - 21. Pavel Jurčík, 28. Petr Kittel, 51. Pavel Jurčík; rozhodčí: Radim Sýkora - Miroslav Tkáč; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků:282; zásahy brankářů: Jakub Levínský 12 - Radovan Michajlovič 19; po třetinách: 2:0, 0:2, 0:1;

Pardubice: Levínský(Haleš) - Oubrech, Škeřík, Slabý, Prix, Bílý, Krigovský, Kaluža - Petr, Janeček, Zozulák, Kourek, Teichman, Dlesk, Pakosta, Šmíd, Žáček, Formánek, Petržela
PANTHERS OTROKOVICE B: Michajlovič(Majrich) - Nagy, Szweda, Petřík, Kostka, Zimmer, Čevela - Pešat, Kittel, Zapletal, Sovják, Gál, Rožnovják, Jurčík, Kvapil, Volek

Komentář trenéra hostů Michala Kvapila: Dnešní utkání nás určitě prověřilo v tom, jestli si play-off zasloužíme nebo ne. Ze začátku jsme byli nekoncentrovaní a nechali se unést emocemi. Zlepšenou hrou v 2. třetině jsme se vrátili hlavou do utkání a proměnili jsme nabídnuté šance a srovnali utkání. Ve třetím dějství už rozhodla trpělivost a věřili jsme v to, že zápas dokážeme zvládnout. Postup do play-off pro nás znamená další přípravu a pro naše fanoušky je to odměna. Děkujeme, že přijeli v takovém množství i sem. Děkujeme soupeři za utkání.

Komentář trenéra domácích Ladislava Štancla: Dnes jsme neodehráli špatný zápas. Body nás stál herní výpadek, ve druhé třetině. Dnešní zápas pro nás byl dobrou prověrkou před play-down. Panterům gratuluji a přeji hodně zdaru v play-off.