Pátá výhra v řadě, Panteři korunovali výtečný výkon proti Gullivers sedmi góly

Forma áčka Goldea Panthers Otrokovice s blížícím se play-off stoupá. Gullivers Brno jsme doma porazili 7:1 po dominantním výkonu, pátá výhra v řadě tým pevně ukotvila na čtvrtém místě.

1. Liga, 22. kolo, ne 21.1.2024, SH Štěrkoviště Otrokovice
Goldea PANTHERS OTROKOVICE
Sokol Brno I EMKOCase Gullivers
7:1
2:0, 4:0, 1:1

Goldea PANTHERS OTROKOVICE - Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 7:1

branky: 9. Adam Javořík, 20. Ladislav Gál, 21. David Ležatka, 23. Ladislav Gál, 29. Lukáš Kubíček, 30. František Vykopal, 43. František Vykopal - 50. Ondřej Valeš; rozhodčí: Michal Prouza - Petr Rogowski; vyloučení: 3:3 + Arnošt Nechvátal 4 + Mikuláš Svoboda OS; využití: 2:1; diváků: 205; zásahy brankářů: Adam Kohút 21 - Michal Prokeš 4, Matěj Buršík 22; po třetinách: 2:0, 4:0, 1:1

Goldea PANTHERS OTROKOVICE: Kohút, Pujin - Kubíček, Sovják, Kopecký, Javořík - Gál, Vykopal, Červenka, Štourač J., Hrtus, Brázdil, Keleman, Ležatka D., Ležatka M.
Sokol Brno I EMKOCase Gullivers: Buršík, Prokeš - Kadlec, Kouřil, Svoboda, Novotný, Bouška, Foret, Černoch, Matula, Nechvátal, Pollak, Konrád, Valeš, Synek, Kejlík, Švábík, Vejmělka

Skóre otevřel v půlce úvodní třetiny Javořík, který nachytal brankáře dalekonosnou střelou na zadní tyč. Pak se nám povedl unikátní kousek, na přelomu první a druhé periody jsme dali dva góly v témže oslabení. Nejdříve vymetl šibenici Gál, pak se prosadil David Ležatka, který předtím trefil tyčku. Vzápětí poslal míček do sítě Gál a pátou branku přidal Kubíček.

Hosté vystřídali gólmany, soupeřovu dvojku přivítal za půl minuty Vykopal, který využil přesilovku. Za stavu 6:0 se začalo na hřišti jiskřit a přibývat vyloučení. V závěrečném dějství rozdali rozhodčí čtyři tresty plus jeden osobní pro hosty, kteří za to pykali sedmým gólem z hole Vykopala.

Po snížení na 7:1 v čase 49:45 si vzali Gullivers oddechový čas a zbytek zápasu zasvětili nácviku hry bez brankáře, která rozkouskovala hru a nepřinesla už žádné góly.

V neděli čeká Pantery šlágr v Brně proti vedoucím Bulldogs.