Solidní výkon na Vítkovice nestačil

Hráči Otrokovic přes zlepšený výkon ve 2. a 3. třetině na favorita nestačili a podlehli Vítkovicím 5:7.

Livesport Superliga , 20. kolo, st 10.2.2021, MSH Otrokovice
Vítkovice
5:7
0:3, 2:2, 3:2

Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE - 1. SC TEMPISH Vítkovice 5:7

branky: 24. František Vykopal, 33. Petr Koláčný, 41. Peter Nehila, 49. Michal Nagy, 60. Filip Hrabal - 5. Ladislav Mirt, 6. Jan Šebesta, 8. Marek Matejčík, 32. Rostislav Gattnar, 36. Marek Švajný, 54. Jakub Hubálek, 60. Marek Matejčík; rozhodčí: Petr Števček - Radek Števček; vyloučení: 2:2; využití: 0:0; zásahy brankářů: Kevin Majrich 17 - Lukáš Souček 10; po třetinách: 0:3, 2:2, 3:2;

PANTHERS OTROKOVICE B: Majrich (Vorálek) - Nagy, Šmajda, Koláčný, Szweda, Petřík, Hájek, Kopecký - Červenka, Vykopal, Nehila, Sovják, Zapletal, Hrabal, Lapinš, Hrtús, Štourač, Javořík, Gál
Vítkovice: Souček (Jasiok) - Nehera, Šebesta, Hubálek, Sidunov, Kaleta, Hatala - Čonka-Skyba, Sladký, Gattnar, Šindler, Švajný, Hájek, Bräuer, Delong, Kvasnica, Matejčík, Besta, Mirt

Dvě těsné porážky v zápasech s Vítkovicemi zapsalo áčko Panterů. Poté, co v Ostravě podlehlo 10:12, padlo s druhým týmem superligy v domácí odvetě 5:7 a celkově prohrálo devátý duel po sobě.

Panterům utekl začátek střetnutí a už v 8. minutě prohrávali 0:3. Po první nepodařené třetině, kterou prohráli jasně na střely 3:11, se však nepoložili a ještě se do zápasu dokázali vrátit.

V prostřední třetině se díky trefám Vykopala s Koláčným přiblížili na rozdíl dvou branek. V závěrečné periodě se pak dokonce dostali s favoritem do kontaktu, když na Nehilovu branku navázal Michal Nagy proměněným trestným střílením.

Hosté ale drama nedopustili. Za pět minut odskočili opět o dva góly a jejich vítězství pojistil Matejčík gólem do prázdné klece při power play. Porážku pak už jen zmírnil devět vteřin před koncem Hrabal.

O víkendu čeká Pantery pražský dvojboj. V sobotu jedou na Spartu a v neděli budou hostit Bohemians.