Štouračův hattrick na Hattrick nestačil, po základní části jsme skončili čtvrtí

Po patnáctizápasovém půstu se trefil. A hned třikrát. Jenže ani hattrick Josefa Štourače neodvrátil porážku v hala brněnského Hattricku. Jiného střelce A-tým Goldea Panthers Otrokovice v závěrečném kole základní části první ligy nenašel a prohrál 3:4 v prodloužení. Druhá porážka po sobě znamená, že do čtvrtfinále půjdeme ze 4. místa, soupeře teprve poznáme.

1. Liga, 26. kolo, so 17.2.2024, STAREZ ARÉNA VODOVA (Velká hala)
FBŠ Hummel Hattrick Brno
Goldea PANTHERS OTROKOVICE
4:3
2:2, 1:0, 0:1

FBŠ Hummel Hattrick Brno - Goldea PANTHERS OTROKOVICE 4:3p

branky: 4. Michal Malec, 11. Michal Malec, 23. Jaroslav David, 62. Tomáš Brom - 2. Josef Štourač, 7. Josef Štourač, 47. Josef Štourač; rozhodčí: Jan Brak - Tadeáš Provazník; vyloučení: 4:2; využití: 1:0; diváků: 135; zásahy brankářů: Miroslav Steiger 24 - Adam Kohút 17; po třetinách: 2:2, 1:0, 0:1, 1:0

Sestřih zápasu:

FBŠ Hummel Hattrick Brno: Steiger, Létal - Jiříček, Brom, Malec, Gryc, Sládeček, Bednář, Hronek, Vlach, Dvořák, Halama, Procházka, Slezák, David, Zeisel, Kůra J., Kůra M., Máček, Nagy
Goldea PANTHERS OTROKOVICE: Kohút, Pujin - Sovják, Kopecký, Javořík, Kubíček - Gál, Vykopal, Červenka, Štourač J., Ležatka D., Ležatka M., Procházka, Štourač A., Šeďa, Horák, Hrtús, Kelemen

První třetinu gólově ovládli Štourač s Malcem. Už po 95 vteřinách jsme vedli, za 93 sekund ale junior v domácí sestavě srovnal z trestného střílení. Na začátku sedmé minuty se znovu prosadil náš druhý útok, Malec odpověděl v 11. minutě. V té době jsme hráli bez Štourače, který dostal loktem do obličeje, od druhé části se ale do zápasu vrátil.

V nástupu do prostředního dějství Hattrick výsledek otočil a až do 47. minuty, kdy završil Štourač hattrick, jsme marně dobývali domácí obranu s exotrokovickým Steigerem v bráně. Díky dvěma přesilovkám jsme mohli znovu skóre obrátit, jenže moc šancí jsme si v nich nevytvořili, mezitím chytil Kohút druhé trestné střílení Malcovi. Trest přišel v prodloužení, domácí svoji početní výhodu čtyř proti třem využili.

Následující víkend je na programu předkolo play-off, o týden později odstartujeme dvěma domácími duely čtvrtfinále.

Pozápasové rozhovory můžete shlédnout ZDE.