Televizní obrat Panterů proti Hattricku Brno završil hattrickem Hrabal

Muži přes nepříznivý vývoj otočili zápas proti Hattricku a vyhráli 6:5 po prodloužení.

Superliga 2019/2020, 3.kolo TV-utkání, po 23.9.2019, Městská hala Otrokovice
Hattrick
6:5p
2:2, 1:3, 2:0 - 1:0

Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE - FBŠ Hummel Hattrick Brno 6:5p

branky: 2. Lukáš Pešat, 11. Filip Hrabal, 39. Filip Hrabal, 51. Lukáš Petřík, 58. Lukáš Pešat, 62. Filip Hrabal - 16. Jakub Procházka, 20. Luděk Ondráček, 31. Luděk Ondráček, 38. Jakub Andrle, 39. Filip Horák; rozhodčí: Kamil Sojka - Tomáš Sojka; vyloučení: 3:2; využití: 0:0; diváků: 372; zásahy brankářů: Radovan Michajlovič ? - Filip Kejík ?; po třetinách: 2:2, 1:3, 2:0, 1:0;

Sestřih branek:

PANTHERS OTROKOVICE B: Michajlovič (Majrich) - Nagy, Szweda, Kvapil, Zimmer, Čevela, Kostka - Petřík, Hrabal, Koláčný, Červenka, Pešat, Kittel, Kostolány, Vykopal, Gál, Haša, Nehila, Ďuriška
Hattrick: Kejík (Létal) - Andrle, Sládeček, Medek, Horák - Procházka, Jalový, Fuchs, Coufal, Machálek, Dvořák, Nagy, Ondráček, Grábl, Vlach, Gold, Halama, Hronek, Kůra

Florbalisté Hu-Fa Panthers Otrokovice navázali na sobotní vítězství z Vinohradů a o dva dny později přidali druhou výhru superligové sezony. V televizním zápase doma udolali nováčka Hattrick Brno 6:5 v prodloužení především díky hattricku Hrabala a v tabulce si polepšili na šesté místo.

Začátek moravského derby vyšel lépe Panterům kteří ze své herní převahy vytěžili vedení 2:0 po trefách Pešata s Hrabalem. Ukolébaní snadným vývojem ale v dalším průběhu hodně polevili a ještě do pauzy hosté srovnali, přičemž druhý gól domácí inkasovali při vlastní přesilovce.
Herní útlum Panterů pokračoval i v prostřední třetině a Hattrick jim odskočil třemi góly v řadě na skóre 2:5. Naštěstí pro tým kouče Michala Kvapila odpověděl rychle na pátý brněnský gól Hrabal, a vrátil tak Pantery před poslední třetinou do hry.
Kontaktní gól vsítil v půlce třetiny veterán Petřík, a když domácí přežili oslabení při vyloučení Koláčného, v čase 57:08 poslal Pešat zápas do prodloužení. To pak rozhodl svým třetím zásahem v utkání Hrabal po asistenci Pešata.
Příští domácí střetnutí sehrají Panteři 6. října, kdy budou hostit Střešovice. Ještě předtím zajíždí do haly Bohemians Praha.

Komentář trenéra domácích Michala Kvapila: Nekoncentrovanost v druhé třetině, polevení v zápasu 2:0, spousta nevyužitých gólových šancí, zhoršená obranná činnost a nedostupování hráčů a bloky střel nás stály bod. Soupeř předvedl trpělivou hru a my jsme se jí nechali unést. Po stáhnutí na dvě lajny se nám tempo opět zvýšilo a dokázali jsme vyrovnat. V prodloužení nám přálo více štěstí. Děkuji soupeři za utkání

Komentář asistenta trenéra hostů Simona Šišky: Do zápasu jsme oproti včerejšku vstoupili nervózně a soupeř byl téměř ve všem lepší. V druhé třetině jsme se vzpamatovali a začali hrát naši hru. Vstřelili jsme 5 gólů po sobě a zápas jsme dostali pod kontrolu. Bohužel jsme nebyli schopni hrát naši hru do konce zápasu a soupeř toho využil. Příště musíme líp pracovat za tak výhodného stavu 5:2. Soupeři díky za zápas a divákům za skvělou atmosféru.