V poháru jsme přemohli superligovou Ostravu, dva góly dal Haša

Ze dvou pohárových zápasů proti soupeřům ze superligy vytěžil tým Goldea Panthers Otrokovice tři body. Po těsné venkovní porážce 6:8 s Královskými Vinohrady doma přemohl FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 5:4. Závěrečný duel skupiny odehrajeme doma příští čtvrtek od 17.30 hodin proti Troopers Brno.

Pohár ČF, 2. kolo, čt 22.8.2024, SH Štěrkoviště Otrokovice
Goldea PANTHERS OTROKOVICE
FBC ČPP Ostrava
5:4
2:0, 2:0, 1:4

Goldea PANTHERS OTROKOVICE - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 5:4

branky: 6. Jakub Haša, 9. Tomáš Sovják, 34. Jakub Haša, 37. Vlastimil Červenka, 55. Lukáš Kubíček - 44. Marek Matejčík, 47. Daniel Chatrný, 52. Daniel Chatrný, 53. Adam Mikoláš; rozhodčí: Martin Müller - Michal Nehera; vyloučení: 2:3; využití: 1:0; diváků: 181; zásahy brankářů: Matěj Buršík 12 - Jakub Strakoš 9; po třetinách: 2:0, 2:0, 1:4

Sestřih zápasu:

Goldea PANTHERS OTROKOVICE: Buršík, Pujin - Kelemen, Kubíček, Kopecký, Javořík, Sovják, Procházka - Blažek, Stránský, Haša, Štourač, Šeďa, Balner, Máček, Kokeš, Gál, Jiříček, Vykopal, Červenka
FBC ČPP Ostrava: Binder, Strakoš - Šubert, Vitanen, Šulc, Němec, Tomek, Pum - Markkula, Chatrný, Matejčík, Vojáček, Pobořil, Haveri, Mikoláš, Murín, Herblich

Proti Ostravě jsme nastoupili v kompletní sestavě a v bráně s Matějem Buršíkem, který držel čisté konto až do 44. minuty, kdy ho překonal exotrokovický Matejčík. V té době jsme překvapivě vedli 4:0.

Skóre otevřel střelou do šibenice navrátilec Haša, vzápětí využil přesilovku Sovják. Také v prostřední třetině jsme dali dvě branky. Nejprve Haša zametl bekhendem míček do sítě, poté se prosadil táhlou střelou Červenka.

V závěrečné části hosté mocně dotahovali a nakonec i v 53. minutě srovnali, když vždy udeřili poté, co jsme sami neproměnili velkou šanci. Vítězství, které nám málem proklouzlo mezi prsty, zajistil po samostatné akci Kubíček.