Červenka: V sobotu uděláme pro výhru všechno

Otrokovický centr Vlastimil Červenka se vrací k nepovedenému startu sezony, hodnotí příčiny dosavadních neúspěchů a s odhodláním vyhlíží sobotní zápas s mistrovskou Boleslaví.

Po třech kolech máte pouze jeden bod. Je to velké zklamání?

Obrovské. Měli jsme mít minimálně 6 bodů, bohužel to tak není a nemůžeme už s těmito soupeři ztrácet body. Teď musíme tyto zápasy hodit za hlavu a soustředit se na další utkání a jít zápas od zápasu s pokorou.

Jak velká komplikace to je v boji o play-off vzhledem k tomu, že jste se střetli s přímými konkurenty (Ostrava, Vinohrady)?
Komplikace to je, ale naštěstí je začátek sezóny a my to můžeme ještě dohnat a v to pevně věřím a uděláme pro to všechno.

Pokaždé jste prohráli nejtěsnějším rozdílem gólu. Jak moc je to frustrující?
Není to příjemné, ale můžeme si za to sami zbytečnými chybami. Nehrajeme špatný florbal, jen někdy chceme více útočit než bránit, a to se nevyplácí. Musíme především kvalitně bránit a poté můžeme myslet na útok.

V posledních dvou duelech jste si zápasy prohráli v prostřední třetině, kterou jste prospali. Čím si to vysvětlujete?
Na to bych rád věděl odpověď. Zápasy s Ostravou a Vinohrady jsme měli dobře rozehrané, bohužel pak přijde 2.třetina a nejsme to my. Jestli to je uspokojenost s výsledkem, laxní přístup nebo rozhození z inkasované branky, nedokážu říct. Každopádně se na to musíme připravit, aby se to už neopakovalo a tyto zápasy dotáhli do vítězného konce. Už si nesmíme dovolit podobné výpadky, mohlo by nás to na konci sezóny hodně mrzet.

Zatím jste dal jeden gól. S tím také nejste spokojený, že?
Nejsem. Bohužel to nepadá, ale snad smůlu brzy prolomím a můj čas ještě přijde. Ale šťastnější budu, když začneme vyhrávat, to je to hlavní!

Těsně před startem sezony musela na operaci brankářská jednička Adam Kohút. Jaký to mělo vliv na tým?
Nemyslím si, že by to tým negativně ovlivnilo. Mira Steiger to chytl za správný konec a jediný rozdíl mezi nimi jsou zkušenosti, které Mira teď sbírá.

V sobotu hostíte mistrovskou Mladou Boleslav. Kudy povede cesta k úspěchu? 

Určitě přes bezchybný výkon, fungující obranu a proměňování šancí. Není to nemožné, ale musíme se skvěle připravit a když k tomu pomůžou naší skvělí fanoušci, pak to může klapnout.

!!! KUPUJTE ONLINE VSTUPENKY NA TICKETPORTAL.CZ ZDE !!!

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři