Zapojte se i Vy do výzvy s Remobilem a Českou olympijskou nadací! Získejte vstup na sobotní zápas zdarma!

Chcete podpořit správnou věc, a navíc získat vstupenku zdarma? Stačí v sobotu 24. září dorazit na superligový zápas na Štěrk a donést sebou starý, nepoužívaný mobilní telefon. My zajistíme jeho ekologickou likvidaci a vy získáte volný vstup.

Panteři se připojili k zářiové výzvě s Remobilem a Českou olympijskou nadací. Sbírejte s námi staré, nepotřebné mobilní přístroje a podpořte tak český sport. Za každý kus bude věnováno 10 Kč na podporu sportu přes Českou olympijskou nadaci. Společně tak pomáhejme přírodě a podporujme mladé sportovce!

Česká olympijská nadace podporuje sportovce ve věku od 6 do 18 let a jejím cílem je podporovat ty, kterým brání ve sportování nedostatek peněz. Právě těmto dětem můžete pomoci odevzdáním starého telefonu.

Kromě podpory nadace ČOV se jedná také o možnost pomoci životnímu prostředí. Recyklace mobilů totiž představuje pro přírodu velkou úlevu. Aby si člověk dokázal jednoduše představit environmentální zátěž výroby mobilního telefonu, stačí zmínit jediný fakt. Těžba a výroba průměrného mobilního telefonu s sebou nese více než tunu odpadního materiálu. A recyklací materiálů v mobilním telefonu dochází k významné úspoře.

Recyklací 100 kusů mobilů vykompenzujeme 160 kg CO2 ekvivalentu nebo ušetříme téměř 3000 litrů vody. Mobilní telefony také obsahují množství nebezpečných materiálů, které se zrecyklují nebo bezpečně odstraní, a tím nedochází ke škodlivým emisím.

Společným jmenovatelem sportu a ochrany životního prostřední je energie. Pokud chcete být vynikající ve sportu, musíte do něho vložit obrovské množství úsilí a energie. Pokud chceme vyrobit jakýkoliv produkt, opět potřebujeme energii.

Věděli jste například, že na výrobu florbalky je zapotřebí asi 50 MJ energie, kdežto na výrobu jednoho mobilu až 500 MJ energie, tedy desetkrát tolik? Pro výrobu mobilu je zapotřebí více než 50 druhů kovů, včetně takových jako je tantal, neodym, zlato nebo palladium.

Každý rok se prodá v ČR několik miliónů nových mobilů a staré si často necháváme doma. V českých domácnostech je odloženo více než 12 miliónů nepotřebných mobilů. Tento fakt představuje skrytou, ale významnou environmentální zátěž.

Pokud tedy doma máte mobilní telefony, které nevyužíváte, využijte tuto příležitost a podpořte tím dobrou věc a navrácení vzácných materiálů do oběhu.

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Partneři ligy