Koláčný: Tým je kvalitní, je to jen o nás

Univerzál Petr Koláčný se vrátil po zranění, které utrpěl v zápase proti Liberci. Hodnotí vstup týmu do roku 2021 a přibližuje aktuální situaci v kádru.

K superligovému zápasu jste nastoupil po více než měsíční pauze. Jak jste na dálku sledoval trápení týmu?

Bylo to pro mě hrozně těžké. Byl jsem mnohem více nervóznější, než když zápas hraji. Mrzelo mě, že klukům nemohu pomoci, ale doufám, že toto období už je definitivně za mnou.

Zranil jste hned v úvodním duelu po restartu superligy. Měla na tom podíl i nerozehranost po dlouhé pauze?

Myslím, že za to mohla hlavně přetrénovanost, bohužel po natržení stehenního svalu je už všechna fyzička pryč a momentálně cítím, že mám velké mezery. Snažím se na tom teď opět mnohem více pracovat, ale v rozumné míře a s adekvátní regenerací

První utkání nového roku jste v Brně vyhráli, vzápětí jsme doma jasně podlehli Ostravě. V čem byl tak diametrální rozdíl?

Zápas s Hattrickem bych zhodnotil velmi kladně, myslím si, že každý na hřišti nechal všechno. To se bohužel muselo odrazit v televizním zápase. Nechci se na to vymlouvat, v zápase jsme prostě nikdo z nás nebyl. Ostrava o víkendu odpočívala a mohla se tak připravit pouze na jeden zápas a dopadlo to, jak dopadlo.

Doma se vám vůbec nedaří. V letošní sezoně jste ve své hale ani jednou nevyhráli. Jaký podíl na tom má fakt, že chybí fanoušci?

Hrozně moc nám fanoušci chybí, přijde mi, že v tomto módu, ve kterém teď Superliga probíhá, je vždy menší výhoda na straně soupeře, protože je zvyklý na to, že ho fanoušci na hale nepodporují, domácím hráčům to chybí. Ještě, když jsou tak skvělí, jako ti Otrokovičtí.

Momentálně jste předposlední a na play off ztrácíte 11 bodů. Bude zbytek sezony už jen o udržení soutěže?

To nevím, my musíme jít zápas od zápasu. Pokud budeme kalkulovat, tak ničeho nedosáhneme. Už není co ztratit, myslím si, že tým je dostatečně kvalitní na to, abychom určité zápasy vyhráli a tím si zajistili místo v tabulce, které si zasloužíme, je to jen o nás.

V čem se musíte zlepšit, abyste sbírali pravidelně body?

V přístupu k tréninku a také zápasu. Zápas s Hattrickem byl jasnou ukázkou, jak to může fungovat, střídačka žila, na hřišti se bojovalo. Mě samotného baví, když se s hráči požďuchám, pak se člověk snadněji dostane do zápasu. Trénink v maximální rychlosti je samozřejmostí, bohužel ne vždy se nám to daří. Chápu, že někdo toho má plné brýle z práce, někdo zase ze školy, ale musíme přidat. První tréninky v tomto roce měli úroveň superligového týmu, tak věřím, že v tom budeme pokračovat.

O víkendu jedete do České Lípy a Mladé Boleslavi. Jaké čekáte zápasy?

Zápas s Českou Lípou je pro nás extrémně důležitý. Pokud budeme hrát tak, jak všichni hráčů ukázali proti Hattricku, věřím ve vítězství. Myslím si, že si každý uvědomuje důležitost tohoto zápasu a tím pádem se připraví i po mentální stránce. CO bude v neděli proti Boleslavi se uvidí až na místě, každý zápas začíná za stavu 0:0. Protože jedeme na výjezd i se spaním v Mladé Boleslavi, tak věřím, ze by to mohlo mít pozitivní dopad na chod týmu.


Klikni na banner a sleduj Pantery ŽIVĚ !!!

Generální partner

Generální podporovatel

Hlavní partneři

Partneři

Partneři ligy