Panteři přivítají lídra superligy ze Střešovic, pak budou v Lípě bránit nejlepšího střelce

Superligové áčko Panterů zakončí úvodní polovinu základní části dvěma víkendovými zápasy. V pátek vyzve od 18 hodin na Štěrkovišti vedoucí tým soutěže Tatran Střešovice, v neděli se vydá napříč republikou do České Lípy, která má ve svém středu nejlepšího střelce soutěže.

Po nedělním kolapsu v hale Black Angels, kde jsme promarnili vedení 4:0, jsme zůstali v tabulce předposlední. Od míst zaručujících účast v předkole nás dělí 6 bodů. Po jednozápasovém trestu se vrátil do hry Vykopal, druhý duel v řadě vynechal Gašparík, jehož Vykopal sesadil z čela týmové produktivity.

Se Střešovicemi máme doma v základní části aktivní bilanci, z 11 vzájemných zápasů jsme je porazili šestkrát. Tentokrát jsou ale jasnými favority hosté z hlavního města. Tatran v průběhu sezony ještě neztratil ani bod, chlubí se druhým nejlepším útokem (100 branek) a nejpevnější obranou (34 gólů). Po jarní prohře v Superfinále je to zřejmý útok na 17. titul v klubové historii a první od roku 2015.

Marek Beneš (9+19) vévodí produktivitě soutěže, Ondřej Němeček je na čele statistiky plus minus a dvojice brankářů Tomáš Jurco - Lukáš Kříž se nachází v Top 3 gólmanů s nejvyšší úspěšností zákroků.

!!! KUPUJTE ONLINE VSTUPENKY NA TICKETPORTAL.CZ ZDE !!!

S Českou Lípou jsme v minulém ročníku úspěšně bojovali o předkolo, letos je na tom soupeř však výrazně lépe, na 8. místě zatím získal 13 bodů. FBC 4CLEAN sází na sehranost, jádro mužstva zůstává dlouho pohromadě. Po mistrovství světa ale prohráli Severočeši všechny tři zápasy, byť v posledním podlehli Střešovicím celkem těsně 2:5.

Nečekaným lídrem týmu je teprve 20letý Jakub Peška, odchovanec litvínovských Bivojů, který ve své premiérové superligové sezoně posbíral 26 bodů a s 18 góly je nejlepším kanonýrem soutěže.

Panterům se doma proti České Lípě moc nedaří, prohráli s ní ve třech z pěti zápasů, ten poslední 9:11, ačkoliv vedli 7:3.

( klikni na banner a sleduj živě )

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Partneři ligy