Vykopal: Hru o záchranu superligy v Otrokovicích si vůbec nepřipouštím

Nejproduktivnější hráč Panterů František Vykopal již hodil za hlavu nedávné disciplinární řízení a nastínil nám recept, který má pomoci Panterům odrazit se od dna superligové tabulky.

Do utkání s Black Angels jsi naskočil po jednozápasovém trestu. Neměl jsi strach, že dostaneš za faul v utkání s Pardubicemi delší stopku?

Zdravím všechny naše fanoušky a příznivce florbalu.
Strach jsem určitě neměl, ani mít nebudu, byť mám zdvižený prst u disciplinární komise. S rukou na srdci mohu říct, že nedělám zákeřné věci a nejsem konfliktní hráč.

Jak ti bylo u disciplinárky?

Jelikož to byla moje první zkušenost a doufám, že také poslední, tak mé pocity byly smíšené. Nevěděl jsem co čekat, zkrátka jsem byl nervózní. Jakmile jednání začalo, tak jsem se uklidnil a popsal jsem jim celou situaci z mého pohledu do detailu. Poté byl prostor na doplňující dotazy od DK, byl vznesen pouze jeden. Ale než to celé započalo, tak jsem si opravdu chvíli připadal, jako bych šel k soudu za to, že jsem někoho popravil.
Jsem rád, že to DK vyřešila takhle a já už jsem mohl naskočit do zápasu s Black Angels.

Následující utkání s Black Angels jste začali parádně, vedli 4:0. Co se stalo, že jste ho stejně prohráli?

Ano, byl to asi nejlepší rozjezd do zápasu za celou sezónu, byli jsme rádi, že nám začátek takhle vyšel. Bohužel se zápas nehraje jen třetinu ale 60 minut. Od druhé třetiny už byl poznat herní projev Blacků, dostali jsme nějaké hloupé góly, ale pořád to bylo v pořádku a šli jsme si pro výhru.
Bohužel, jak už bývá u nás zvykem, tak si z vyhraného zápasu uděláme totální ostudu jen tím, že děláme hloupé chyby a neproměňujeme tutové šance. To nás letos opravdu sráží psychicky na dno.

V této sezoně je to několikátý podobný kolaps. Je to náhoda, nebo opakující se problém?

Jak už jsem výše řekl, náhoda může být, ale nám se to stává každý zápas, takže za mě, je to už pravidlo. Teď je potřeba na vše zapomenout a jít krok po kroku a začít sbírat body.

Od začátku soutěže jste na posledních dvou místech. Vnímáš, že letošní sezona bude především o záchraně?

Sice jsme předposlední, ale z mého pohledu máme dobrý tým a herním projevem si nezasloužíme tam být. Druhá věc, a to je ta důležitá, jsou ty body. Minimálně 5 zápasů jsme si prohráli sami, a to jen tím, že jsme nebyli koncentrovaní 60 minut a ta nekoncentrovanost přinesla rozhodující okamžiky, které soupeř vždy potrestal.

Hru o záchranu superligy v Otrokovicích si vůbec nepřipouštím. Stále máme před sebou dost zápasů, kde můžeme posbírat body, a ještě si troufnu říct zabojovat o předkolo.

V pátek hostíte suverénní Střešovice. V dané situaci je ale asi jedno, s kým hrajete, že?

Určitě je v téhle situaci jedno s kým a kde hrajeme. Musíme jít do každého zápasu s respektem, pokorou a koncentrovaní po celých 60 minut, být produktivní, vyvarovat se hloupým chybám a být týmoví. Tohle je recept, jak začít sbírat body a zvednout psychiku týmu.

Každopádně v neděli v České Lípě budete mít větší naději na výhru, že?

Česká Lípa je letos opravdu velmi produktivní a bude to určitě nepříjemný soupeř, ale jak jsem zmínil výše. Týmovost, produktivita a vyvarovat se hloupým chybám nám může přinést body.

!!! KUPUJTE ONLINE VSTUPENKY NA TICKETPORTAL.CZ ZDE !!!