Panteři zlomili v Lípě sérii nezdarů, Vykopal se blýskl pěti góly

Gólový uragán v úvodu utkání a pět branek kanonýra Františka Vykopala nasměrovaly áčko PSG Panthers k prvnímu superligovému vítězství po dvouměsíčním čekání. Odnesla to České Lípa, kde jsme vyhráli 8:6. V tabulce jsme ale zůstali na předposledním místě.

Livesport Superliga, 13. kolo, ne 4.12.2022, SH Česká Lípa
Česká Lípa
6:8
1:5, 2:1, 3:2

FBC 4CLEAN Česká Lípa - PSG PANTHERS OTROKOVICE 6:8

branky: 11. Radek Krajcigr, 29. Radek Krajcigr, 38. Václav Vavruška, 49. Daniel Štěrba, 50. Jan Peška, 60. Radek Krajcigr - 1. Jakub Grich, 2. Peter Nehila, 3. František Vykopal, 6. Samuel Kelemen, 17. František Vykopal, 40. František Vykopal, 44. František Vykopal, 49. František Vykopal; rozhodčí: Michal Prouza - Petr Rogowski; vyloučení: 2:2; využití: 0:1; diváků: 342; zásahy brankářů: Marek Netopilík 0, Jan Dvořák 9 - Adam Kohút 24; po třetinách: 1:5, 2:1, 3:2

Sestřih zápasu:

Česká Lípa: Dvořák, Netopilík - Tichý, Mlejnek, Stárek, Slaný - Peška, Pekárek, Pokorný, Dzierža, Kouba, Zátka, Drahoš, Kopič, Jirsa, Štěrba, Krajcigr, Staněk, Vavruška
PANTEŘI: Kohút, Pujin - Sovják, Kubíček, Šefčík, Hrabal - Grlický, Jurčík, Kelemen, Krčma, Minich, Nehila, Halama, Grich, Vykopal

Pantery tížila před cestou na sever Čech série šesti porážek, začátek se jim ale povedl náramně. Už ve 28. vteřině skóroval po samostatné akci Grich, za 48 vteřin přidal druhý gól Nehila a v čase 2:40 zvyšoval na 3:0 Vykopal, čímž donutil domácího trenéra vybrat si oddechový čas. Panteři ale pokračovali v náporu a po čtvrté trefě Kelemena střídala Lípa brankáře. Přestože domácí snížili, Vykopal zajistil znovu čtyřgólové vedení.

V prostřední třetině se Lípa přiblížila na rozdíl dvou branek, 22 vteřin před druhou přestávkou se ovšem potřetí v zápase prosadil Vykopal, který po souhře s Grlickým využil přesilovku. Vykopal byl při střelecké chuti i na začátku závěrečné periody a poslal Pantery do vedení 8:3. Lípa odpověděla dvěma slepenými góly, v závěru to zkusila bez brankáře a při power play snížila tři vteřiny před koncem, když už bylo o našem vítězství rozhodnuté.

Další utkání sehrajeme v sobotu v Ostravě.