Áčko má jisté předkolo, druhou otočku po sobě zařídil opět kapitán Gál

Jak zakončili starý rok, tak začali také nový. Florbalisté A-týmu Goldea Panthers porazili doma ostravskou Letku 6:4 a stejně jako předtím v Českých Budějovicích museli otáčet výsledek. Hattrickem v závěrečné třetině k němu přispěl kapitán Gál, který dal předtím na jihu Čech čtyři branky. Vítězství zároveň znamená, že šest kol před koncem základní části máme jisté minimálně předkolo play-off.

1. Liga, 20. kolo, ne 7.1.2024, SH Štěrkoviště Otrokovice
Goldea PANTHERS OTROKOVICE
FBC Letka Toman Finance Group
6:4
1:0, 1:3, 4:1

Goldea PANTHERS OTROKOVICE - FBC Letka Toman Finance Group 6:4

branky: 16. František Vykopal, 38. Martin Ležatka, 49. Ladislav Gál, 51. Ladislav Gál, 55. František Vykopal, 60. Ladislav Gál - 27. Matyáš Gryz, 29. David Svoboda, 38. David Svoboda, 50. Vojtěch Blana; rozhodčí: Jan Beránek - Jaroslav Přibyl; vyloučení: 2:0; využití: 0:1; diváků: 151; zásahy brankářů: Adam Kohút 15 - Tomáš Petr 18; po třetinách: 1:0, 1:3, 4:1

Sestřih zápasu:

Goldea PANTHERS OTROKOVICE: Kohút, Trenz - Kubíček, Sovják, Kopecký, Javořík - Gál, Vykopal, Červenka, Štourač J., Hrtus, Brázdil, Kokeš, Ležatka D., Ležatka M.
FBC Letka Toman Finance Group: Petr, Bazala - Dohner, Slabeňák, Šimík, Peterek, Gryz, Blana, Hranický, Svoboda, Zach, Čech, Bura, Kostřica, Kočí, Šincl, Blecha

Úvod utkání byl po vánoční pauze oboustranně ospalý, z poklidu úvodní třetiny vybočila jen trefa Vykopala. První se probrali hosté, kteří třemi góly v prostřední třetině skóre obrátili. Ještě do přestávky snížil Martin Ležatka a pak začal úřadovat druhý nejlepší střelec soutěže.

Na jeho vyrovnání na 3:3 stačila Letka ještě zareagovat přesilovkovou souhrou, za 73 vteřin Gál vymetl šibenici a vzápětí nezištnou nahrávkou před odkrytou bránu vybídl ke druhému gólu v zápasu Vykopala. Chvilku předtím zlikvidoval Kohút sólo Šincla, při power-play soupeře ho zachránila tyčka. Do prázdné brány tak pečetil znovu Gál.

Další duel odehraje áčko v sobotu v Chomutově, kde se pokusí o čtvrtou výhru po sobě.