Další otočka áčka, v Chomutově vyhrálo v prodloužení

Tři góly minus? Pro áčko Goldea Panthers Otrokovice momentálně žádný problém. Potřetí za sebou dokázalo obrátit nepříznivý stav, v Chomutově završil obrat v prodloužení Červenka. Vítězstvím 5:4 se pak přiblížilo přímému postupu do čtvrtfinále play-off.

1. Liga, 21. kolo, so 13.1.2024, Městská SH Chomutov
DDQ Florbal Chomutov
Goldea PANTHERS OTROKOVICE
4:5
3:1, 1:2, 0:1

DDQ Florbal Chomutov - Goldea PANTHERS OTROKOVICE 4:5p

branky: 1. Jakub Štěrba, 2. Adam Zahraj, 20. Jakub Holovej, 21. Erich Kellermann - 3. Ladislav Gál, 31. František Vykopal, 40. František Vykopal, 43. Ladislav Gál, 62. Vlastimil Červenka; rozhodčí: Jiří Šedivý - Radek Štengl; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 251; zásahy brankářů: Bruno Vagel 11 - Adam Kohút 16; po třetinách: 3:1, 1:2, 0:1, 0:1

Sestřih zápasu si můžete prohlédnout ZDE.

DDQ Florbal Chomutov: Vagel, Chabr - Martin, Skuhrovec, Halej, Šarša, Fator, Linc, Hotovej, Štěrba, Bernas, Kellermann, Hals, Pleskač, Zahraj, Dolejší, Nachtmann, Pretl, Dušek, Malý
Goldea PANTHERS OTROKOVICE: Kohút, Kubík - Kubíček, Sovják, Kopecký, Javořík, Kelemen - Gál, Vykopal, Červenka, Štourač J., Hrtus, Brázdil, Kokeš, Šeďa, Štourač A., Ležatka D., Ležatka M.

Začátek zápasu na severu Čech jsme po dlouhé cestě autobusem zaspali a v čase 1:26 prohrávali 0:2. Po 46 vteřinách vystihl rozehrávku domácích Gál a snížil. První třetinu jsme ale stejně prohráli o dvě branky, v poslední minutě se prosadil Štěrba. Když pak v nástupu do prostřední části udeřili domácí počtvrté, naše ztráta narostla na tři góly. To však bylo naposledy, kdy Kohút kapituloval.

Pak začal úřadovat Vykopal, který dvěma rychlými střelami z osy hřiště dostal tým do kontaktu a ve 43. minutě bylo srovnáno, Vykopalovu pobídku před bránu tečoval nechytatelně Gál. Na rozhodující gól se čekalo až do času 61:01, kdy se po individuální akci trefil pod víko Červenka.

V prvoligové tabulce jsme zůstali čtvrtí a na první místo, ze kterého se nepostupuje přímo do čtvrtfinále, a na kterém je právě Chomutov, jsme zvýšili odstup na deset bodů. V příštím kole se v neděli doma střetneme od 18 hodin s pátými Sokoli Brno.

Pozápasové rozhovory si prohlédněte ZDE.