Áčko přetlačilo brněnské Gullivery, vyhrálo osmý ligový zápas v řadě

A-tým Goldea Panthers Otrokovice pokračuje ve vítězném tažení. Tři dny po postupu do osmifinále Českého poháru uspělo v hale brněnských Gulliverů 5:2 a po osmém ligové výhře zvýšilo náskok na čele soutěže na dva body.

1. Liga, 10. kolo, ne 29.10.2023, VUT CESA Brno 1
Sokol Brno I EMKOCase Gullivers
Goldea PANTHERS OTROKOVICE
2:5
1:1, 1:1, 0:3

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers - Goldea PANTHERS OTROKOVICE 2:5

branky: 16. Václav Černoch, 23. Václav Černoch - 16. Ladislav Gál, 39. Josef Štourač, 48. Ladislav Gál, 52. Josef Štourač, 56. David Ležatka; rozhodčí: Jan Beránek - Jaroslav Přibyl; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 68; zásahy brankářů: Matyáš Krupa 17 - Adam Kohút 10; po třetinách: 1:1, 1:1, 0:3

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers: Krupa, Prokeš - Nechvátal, Dokládal, Karpíšek, Dvořák, Kejík, Novotný - Bouška, Černoch, Matula, Foret, Kouřil, Svoboda, Konrád, Synek, Valeš
Goldea PANTHERS OTROKOVICE: Kohút, Pujin - Sovják, Kubíček, Kelemen, Javořík - Červenka, Gál, Vykopal, Ležatka M., Ležatka D., Štourač J., Hrabica, Procházka, Očadlík, Šeďa, Brázdil, Štourač A.

Úvodní třetina se nám proti vyhecovanému soupeři herně nepovedla, kapitán Gál naštěstí po 22 vteřinách odpověděl na gól domácích a první třetina skončila 1:1. Definitivně nás probrala až druhá branka Gullivers v čase 22:22, od té doby jsme byli střelecky výrazně aktivnější.

Do tempa nám pomohlo stažení sestavy na dva útoky, ještě do druhé pauzy srovnal Josef Štourač. Poslední třetina už patřila Panterům. Gál trefil ze vzduchu nahození Vykopala, pak se podruhé v zápase prosadil také Josef Štourač, který využil nahrávky Martina Ležatky zpoza brány. Skóre pečetil jeho bratr David, jenž doklepl do sítě míček poskakující na brankovišti.

V příštím kole se doma v neděli od 18 hodin střetne s dalším brněnským klubem, třetími Bulldogs.

Pozápasové rozhovory si můžete prohlédnout ZDE.