Áčko vyhrálo posedmé v řadě, u předposledního ale nechalo bod

Na sedm zápasů natáhl A-tým Goldea Panthers Otrokovice vítěznou sérii v první lize, přesto neodjížděl z pražského Jižního Města úplně spokojený. V závěru ztratil dvougólové vedení a výhru 5:4 nad FAT PIPE Start98 zajistil až v prodloužení kapitán Gál. Promarnili jsme tím šanci přeskočit Ústí nad Labem a dvě kola před koncem základní části zůstali o skóre čtvrtí.

1. Liga, 24. kolo, so 3.2.2024, SH Jižní Město
FAT PIPE Start98
Goldea PANTHERS OTROKOVICE
4:5
2:1, 0:3, 2:0

FAT PIPE Start98 - Goldea PANTHERS OTROKOVICE 4:5p

branky: 13. Viktor Chaloupka, 20. Vojtěch Bagin, 56. Tomáš Josefovič, 60. Tomáš Josefovič - 5. Ladislav Gál, 25. Vlastimil Červenka, 27. David Ležatka, 33. František Vykopal, 63. Ladislav Gál; rozhodčí: Ondřej Benačan - Patrik Šaroch; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 55; zásahy brankářů: Tadeáš Dittrich 29 - Alexandr Pujin 27; po třetinách: 2:1, 0:3, 2:0, 0:1

Sestřih zápasu najdete ZDE.

FAT PIPE Start98: Dittrich, Konrád -Josefovič, Škorpa, Chaloupka, Kulhavý, Pospíchal, Bagin, Jambor, Netrefa, Kulík, Dufek, Prášek, Kronovert, Pezpalec T., Bezlalec F. Syrovátko, Kalach, Konrád, Holiš, Valenta
Goldea PANTHERS OTROKOVICE: Pujin, Trenz - Sovják, Kopecký, Javořík, Kubíček - Gál, Vykopal, Červenka, Štourač J., Ležatka D., Ležatka M., Procházka, Šeďa, Hrtús

Do utkání jsme nastoupili s juniorským gólmanem Pujinem, Kohút si plnil se slovenským národním týmem reprezentační povinnosti.

Skóre otevřel Gál, který vystihl rozehrávku soupeře. Ještě do úvodní pauzy se ale výsledek otočil, když jsme nepohlídali dvě standardní situace. V rozmezí 97 vteřin jsme pak stav opět zvrátili na naši stranu, chyby domácích potrestali Červenka s Davidem Ležatkou, do dvougólového vedení nás poslal Vykopal.

Domácí se ovšem nevzdali a při dlouhé power play srovnali gólem v čase 59:12. Prodloužení rozhodl Gál po samostatné akci Červenky, který mu předložil míček před odkrytou bránu.

Poslední domácí duel před play-off odehrajeme v sobotu 10. února od 18 hodin s osmým Znojmem.

Pozápasové rozhovory můžete shlédnout ZDE.