Kohút vychytal nájezdy, v sérii play-down jsme se ujali vedení 1:0

Po dvou nezdarech v základní části superligy jsme poprvé v sezoně porazili Pardubice. Díky vítězným nájezdům, ve kterých brankář Kohút zlikvidoval všech šest pokusů, jsme vyhráli 9:8 a ujali se v sérii play-down vedení 1:0 na zápasy. Druhý duel se hraje v neděli opět na východě Čech od 17 hodin.

Livesport Superliga, 1. kolo, so 4.3.2023, SH Dašická Pardubice
Pardubice
PANTEŘI
8:9
1:2, 1:5, 6:1

SOKOLI Pardubice - PSG PANTHERS OTROKOVICE 8:9pn

branky: 18. Martin Zozulák, 27. Ivo Teichman, 41. Přemek Pakosta, 45. Martin Zozulák, 50. Lukáš Prix, 53. Adam Šmíd, 54. Adam Šmíd, 56. Adam Šmíd - 13. Jakub Grich, 15. Vlastimil Červenka, 22. Filip Hrabal, 29. František Vykopal, 31. Martin Ležatka, 33. David Ležatka, 39. Jakub Grich, 50. Marek Zapletal, N František Vykopal; rozhodčí: Martin Both - Vladimír Černín; vyloučení: 1:2; využití: 1:0; diváků: 280; zásahy brankářů: Martin Haleš 22 - Adam Kohút 27; po třetinách: 1:2, 1:5, 6:1, 0:0

Sestřih utkání:

Pardubice: Haleš, Denemark - Šimák, Kaluža, Kohoutek, Nezval, Slabý, Ďopan - Teichman, Zozulák, Šmíd, Burian, Pakosta, Kučera, Žáček, Bína, Křinka, Machatý, Puchner
PANTEŘI: Kohút, Pujin - Sovják, Halama, Šefčík, Kubíček, Kelemen, Grlický - Grich, Hrabal, Nehila, Zapletal, Minich, Šťourač, Vykopal, Červenka, Ležatka M., Ležatka D.

Tým před rozhodující fází sezony posílili bratři David a Martin Ležatkovi, kteří každý jedním gólem přispěli k vedení 7:2 po druhé třetině. Skvěle rozehraný zápas jsem však málem ztratili. Pardubice hned z první akce třetí třetiny snížily a v 50. minutě to bylo už jen 7:5. Vzápětí se sice trefil Zapletal, Šmíd však třemi zásahy v rozmezí 212 vteřin srovnal a poslal střetnutí do prodloužení.

Ani deset minut navíc ale nerozhodlo a tak musely přijít na řadu nájezdy. V těch dlouho kralovali brankáři, až v šesté sérii zamíchal míčkem Vykopal a přisoudil první bod v sérii Panterům.